S rokem 2012 se lidé na Blanensku nemusí loučit jen doma u televize. Poslední den v roce totiž nabízí bohaté jak kulturní, tak i sportovní vyžití. Stále ještě ale mohou lidé na Blanensku využít i možnosti, které nabízejí cestovní agentury a Silvestra strávit třeba u moře.

Své vánočně vyzdobené komnaty na Silvestra otevře pro návštěvníky zámek v Lysicích. „Prohlídky začínají od deseti hodin a pokračovat budou vždy v každou celou hodinu až do čtyř hodin odpoledne. Je to už tradiční akce, o kterou bývá velký zájem. Zámek je vánočně vyzdobený a návštěvníci se dozví například o vánočních zvycích našich předků," přiblížila kastelánka zámku Martina Rudolfová Medková.

Silvestrovské prohlídky nabízí od dvanácti do devatenácti hodin i hrad v Boskovicích. Tím ale možnosti, jak strávit poslední den v roce v Boskovicích, nekončí. Navštívit Boskovičtí mohou i areál tamního letního kina. „Od sedmnácti hodin začneme promítat pásmo klasických českých animovaných pohádek s vánoční tématikou. O hodinu později potom začne silvestrovský ohňostroj," řekl vedoucí boskovického kina Radek Pernica. Vstupenka bude stát čtyřicet korun, pro malé diváky bude připravený čaj a pro dospělé i něco ostřejšího na zahřátí.

Silvestr u moře

Silvestrovské promítání pro děti nabízí i letní kino ve Velkých Opatovicích. Začíná v šestnáct hodin. Připravené bude i občerstvení a ke konci promítání se diváci mohou těšit i na ohňostroj.

Filmem s názvem Kozí příběh se sýrem se s rokem 2012 rozloučí děti i dospělí v kině v Blansku. Dětský silvestr tam začne od patnácti hodin a krátce po osmnácté hodině akci Blanenští završí ohňostrojem ze střechy kina.

Pro ty, kteří se raději než na pohádky dívají do krajiny, bude na Silvestra od deseti do patnácti hodin otevřená rozhledna na kopci Podvrší u Veselice. Pro návštěvníky bude přichystané i teplé občerstvení v podobě svařáku a čaje a také zelňačka.

Sportovně založení jedinci si přijdou na své v lyžařském areálu v Olešnici. „Od osmi do osmnácti hodin na Silvestra bude normální provoz. Potom od dvaceti hodin do půlnoci bude lyžování zdarma. Večer ukončíme ohňostrojem," řekl správce areálu Pavel Hlaváček

Zoufat si nemusí ani ti, kteří se na poslední chvíli rozhodli, že chtějí oslavit příchod nového roku například někde v teple u moře. Některé cestovní agentury na Blanensku totiž ještě teď nabízejí zájezdy s odjezdem v těchto dnech. „K dispozici jsou ještě zájezdy například do Egypta nebo Tunisu. Do Silvestra ale zbývá už jen velmi málo času, a tak se nabídka zájezdů rychle mění," uvedla Ivana Jokešová z boskovické cestovní agentury. Oslavit Silvestra mohou ale lidé i na horách. „Nabízíme například sedmidenní pobyt v Rakousku s odjezdem zítra," řekla Iva Nečasová z blanenské cestovní agentury.