„To, že bych se mohla podobné soutěže zúčastnit, napadlo nejprve mého přítele. Ze začátku jsem váhala, ale pak jsem si řekla, proč to nezkusit. Žádné předchozí zkušenosti s modelingem nemám, takže jsem tam šla spíš ze srandy a nepočítala s žádným úspěchem,“ říká Karásková (na snímku je vlevo, vedle vítězky), která se nakonec dostala až na finálový galavečer, který se konal v sobotu v Kyjově. Mezi nejlepší tři se sice nezařadila, ale probojovat se do poslední desítky byl pro ni velký úspěch.

Prosadit se totiž musela v konkurenci více než devadesáti dívek. O prázdninách se pečlivě připravovala a zúčastnila se také třídenního soustředění pro finalistky. Tam ji fotili profesionální fotografové, točila medailonky a trénovala choreografie.

„Na samotném galavečeru jsme pak musely tančit, promenádovat se v plavkách i ve večerních šatech a samozřejmě předvést volnou disciplínu, ve které jsem hrála na klávesy. Mám moc rád adrenalinové sporty, už dvakrát jsem skákala s padákem, ale při tomhle jsem byla nervózní mnohem víc,“ směje se Karásková a dodává, že zážitky nakonec za ten stres stály. Třeba péči kadeřnic a maskérek si moc užívala.

„Kdyby se nějaká modelingová příležitost naskytla, budu o tom uvažovat, ale vyhledávat to nehodlám. Závodně hraji basketbal, který mi zabere většinu času. Navíc mě čeká maturita a chci se dostat na medicínu. To je teď pro mě hlavní,“ popisuje svoje cíle Karásková.

ONDŘEJ BACÍK