Peníze využijí Blanenští jinak. Dva miliony vyčlení na projektovou dokumentaci rekonstrukce bazénu. Patnáct milionů pak investují do přestavby zchátralé ubytovny nedaleko lázní. Budou tam klubovny pro oddíly a kanceláře městské společnosti Služby Blansko. „Dosud jsme na stadionu fungovali vlastně jako bezdomovci. Máme tam jednu buňku, která sloužila současně jako kancelář, šatna i sklad,“ uvedl trenér blanenských atletů Jiří Ošlejšek.

Na investice příští rok Blanenští vyčlenili 147 milionů. Dvaatřicet milionů má stát modernizace odborných učeben ve třech základních školách. Většinu nákladů pokryjí dotace. Dvanáct milionů uvolní město na druhou etapu úprav sídliště Zborovce. Sedm milionů pak na rekonstrukci objektu Zámek, kam se přesunou kanceláře Muzea Blanenska. „Máme v plánu také opravu azylového domu, další úsek cyklosteky Blansko – Ráječko nebo novou jídelnu a odborné učebny v Základní škole T. G Masaryka. Chceme pořídit také nádoby na zelený odpad. Do těchto akcí se ale pustíme jen v případě, že se nám na ně podaří získat dotace,“ upřesnil Crha.

V sousedních Boskovicích mají příští rok dokončit stavbu Centra polytechnické výchovy a vzdělávání v ulici Slovákova za třiasedmdesát milionů korun. Přes dvaašedesát milionů pokryjí dotace. Ve schváleném rozpočtu na příští rok mají Boskovičtí dvanáct milionů na další etapu oprav letního kina. Tu však komplikují stromy u promítací plochy, které odborníci před lety ošetřili z dotace. Kácet se nyní ještě nesmějí. „Věřím, že najdeme nějaké řešení a v opravách kina budeme pokračovat,“ řekl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Větší počet nákladnějších investic Boskovičtí příští rok neplánují. Chtějí se věnovat přípravě projektu nové městské knihovny a posunout se dál v otázce stavby sportovní haly. V současnosti prověřují novou lokalitu poblíž střední školy v Hybešově ulici. Pozemky tam patří kraji.

Velké investice po obměně vedení neplánují příští rok ani v Letovicích. Zatím fungují v rozpočtovém provizoriu. Rozpočet budou schvalovat až na jaře. „Naším cílem je věnovat se příští rok přípravě několika klíčových projektů. Ať už se jedná o rekonstrukci základní umělecké školy, kulturního domu nebo části Masarykova náměstí. Určitě chceme řešit také stav sportovní haly,“ poznamenal nový letovický starosta Petr Novotný.