V horkých dnech potřebují zvýšený pitný režim také čtyřnozí miláčci. Některá plemena vyžadují i pravidelné ochlazování vodou. Jsou to převážně ty plemena, která mají kratší čumáček.

,,Pejskům v útulku ale není takové vedro. V koncích se drží určitá teplota, tolik do nich nesvítí a nepálí do nich slunce, tak psům je dobře,"uvedla Jarmila Jurová. Podle Jurové je také velice důležité aby lidé v teplech psy šetřili a nevozili je například zbytečně v rozpáleném automobilu, kde může rychle dojít k dehydrataci vašeho čtyřnohého miláčka, a k jeho kolapsu.

Všechny kotce jsou perfektně uklizené. ,, Teď přes léto měním všem psům několikrát denně vodu. Je to potřeba v takovém počasí. Mají velkou žízeň,"popsala svoji každodenní činnost paní Jurová.

REPORTÁŽ

Blanenský útulek jsem navštívila během působení nové vedoucí paní Jarky Jurové již poněkolikáté. Zajímalo mně, jaké změny blanenský útulek čeká, a co se již změnilo.

Přes léto stále více lidí využívá možnost umístit svoje miláčky do psího hotelu, když například jede celá rodina na dovolenou, kam svého psa vzít třeba nemohou. Za poplatek je pes umístěn do útulku, kde je o něho bezvadně postaráno. Na poslední návštěvě jsem v útulku viděla také dva nádherné yorkšírské teriéry. Jejich panička jim na jejich pobyt do útulku přivezla třeba i hračky, postýlky a misky na jídlo, aby si nemuseli zvykat takk těžce na cizí prostředí.

Psi jsou krásní, vyčesaní a i Harry, pejsek s týranou dušičkou udělal obrovský pokrok, za dobu co jsem ho neviděla. Harry je v útulku už dlouhou dobu. ,,Harry je v útulku od listopadu loňského roku. Přivezla ho Městská policie z Adamova a jeho majitelka se ho zřekla. Nechci ani vědět, co musel pes všechno prožít, ale jeho panický strach svědčí o všem. Je pravda, že se hodně zlepšil, ale na osvojení novým majitelem to ještě dlouho nebude. Harry už začíná v útulku komunikovat a získávat důvěru v lidi, ale i tak si porad žije ve svém světě psího samotáře, který nikoho nepotřebuje,“přiblížila osud týraného pejska paní Jurová.

Infografika útulek Blansko

Sama jsem byla svědkem výcviku psů. Každého psa vypustí paní Jurová zvlášť, vyčistí mu kotec, nasype jídlo, dolije vodu, a učí například pejsky chození na vodítku, a základním nenáročným povelům, u těch, kteří zvládají základní povely, tak s těmi cvičí i ty náročnější. A jak je vidět, její osobitý přístup ke psům je hned vidět.

Hlavním cílem této sympatické vedoucí, bylo propagovat pejsky v útulku a snažit se jim co nejdříve najít nový domov. Tahle slova v září řečena se snaží opravdu naplňovat. Za její působení se ji povedlo umístit několik desítek psů k novým majitelům, které i nadále sleduje a provádí u nich kontroly, při jedné z nich byl i Blanenský deník Rovnost.

Vedoucí útulku Jarmila Jurová psy sleduje i poté, co opustí její kotce. „ Při kontrole se vždy podívám, kde pes žije, v jaké je kondici a jaký má pelíšek. Majitelé mi také musí ukázat potvrzení, že psa nahlásili na obecním úřadu,“ řekla Jurová. Například v Blansku ale noví majitelé první rok poplatek za psa platit nemusí.

Na první návštěvě jsme spolu s Jarmilou Jurovou navštívily fenku Bibianu.„Byla u nás tři týdny. Našli jsme ji přivázanou k plotu útulku i s vodítkem. Bibiana byla velmi milá, ale hodně aktivní. Lidé však o ní měli velký zájem, hlavně proto, že měla necelý rok,“ přiblížila osud Bibiany vedoucí blanenského útulku pro psy Jarmila Jurová.O CELÉ NÁVŠTĚVĚ SE DOČTETE ZDE. NALEZNETE TADY I FOTOGALERII A VIDEO.

Příběh dalšího pejska vám přineseme v nejbližší době.

Podrobnosti a více o službách blanenského útulku naleznete : ZDE