Hugo Mensdorff-Pouilly zesnul necelý měsíc po čtyřiadevadesátých narozeninách. „Pan hrabě zemřel dnes v noci. Bližší informace zatím nemám. Je to hodně čerstvé. Rodina se začne do Boskovic sjíždět zítra,“ sdělila v úterý odpoledne Deníku Rovnost právní zástupkyně šlechtické rodiny Iva Jonášková.

Hrabě se narodil za první republiky přímo na zámku v Boskovicích jako čtvrtý syn Alfonsi Karlovi Mensdorff-Pouilly a jeho ženě Marii. Měl čtyři bratry a tři sestry, které všechny přežil. „Studoval gymnázium v Brně a v Boskovicích, které však kvůli režimu nedokončil. Jako jediný ze sourozenců neemigroval do zahraničí. Byl nasazený u Pomocných technických praporů a v době komunismu se živil jako řidič. Umýval také auta a pracoval v automobilové dílně,“ uvedla Jonášková.

Po sametové revoluci působil Hugo Mensdorff-Pouilly čtyři roky jako vicekonzul v Paříži. Poté na pražském velvyslanectví Suverénního řádu maltézských rytířů. Byl členem správní rady rodinné firmy MP Holding, která spravuje majetek rodu. V uplynulých letech žil střídavě v Praze a také v Boskovicích na zámku.

Do babyboxu v Blansku někdo odložil dítě. Snímek je ilustrační.
Dítě v babyboxu v Blansku. Někdo do něj odložil chlapce, ležel v modré dece

S hrabětem byla v kontaktu například bývalá boskovická místostarostka a nyní senátorka Jaromíra Vítková. „Když jsem byla ve vedení města, potkávali jsme se docela často. Řešili jsme spoustu záležitostí. Ať už kulturních, historických nebo provozních. Město mělo se šlechtickou rodinou spoustu společných témat. Správa o úmrtí pana hraběte se už ke mně dostala. Je to smutné, rodině bych chtěla vyjádřit upřímnou soustrast,“ řekla Vítková.