Ty se ve městě letos konaly vůbec poprvé. Pořádala je hraběcí rodina Mensdorffova společně se Správou boskovického zámku.

„Vítejte, nedovedl jsem si ani představit, že sem přijde tolik lidi. Přeji vám všem krásné odpoledne a těm, kteří se právě živíte, dobrou chuť. Od toho tu taky to všechno jídlo je,“ zahájil Svatohubertské slavnosti hrabě Hugo Mensdorff-Pouilly a dodal v pořádání slavností by chtěli pokračovat i v příštím roce.„ Letos zahajujeme určitou tradici Svatohubertských slavností a doufáme, že z toho opravdu tradice bude. V příštím roce už bychom chtěli, aby její součástí byla i svatohubertská mše svatá v kapli, která se v současnosti opravuje,“ prozradil hrabě.

Myslivecký guláš, kančí řízek s bramborovým salátem a spousta dalších mastných lákadel. Lidé, kteří chtěli na slavnostech ochutnat úlovky myslivců, tu hladem rozhodně netrpěli. Promaštěné papírové tácky naložené zvěřinovými speciality si odnášeli na lavičky v parku, ujídali z nich při chůzi a postávali s nimi u okenních říms.

Svatohubertskými slavnostmi však chtěli v Boskovicích ukázat, že práce myslivců není jen číhání na dobrý úlovek na posedech. „Pořádáním Svatohubertských slavností, oslav svátku patrona myslivců svatého Huberta, chceme lidem přiblížit, co vše se může pojit s myslivectvím. V tomto duchu jsme také naplánovali celé odpoledne. Příchozí si mohli prohlédnout výstavu loveckých trofejí, podívat se na obrázky dětí z místních mateřských školek inspirované životem myslivců nebo se seznámit s činnosti lesnických pedagogů. A svoje umění tu předvedli myslivečtí trubači i sokolníci,“ uvedla Blanka Pacolová ze Správy zámku v Boskovicích.

Na slavnosti se přišla s dětmi podívat i Miroslava Krajíčková z Boskovic. „Přišli jsme sem proto, že jsme na takové akci ještě nikdy nebyli, tak jsme na ni byli zvědaví. Nejvíc jsme se s dětmi těšili na trubače a taky samozřejmě na sokolníky,“ řekla Krajíčková.

A na umění sokolníků byli zvědaví i ostatní návštěvníci slavností. Když začala sokolnická skupina Vancoš svoji show, v zámeckém parku bylo plno. „Pojďte slečno, nebojte se, šáhněte si na ptáka,“ lákal jednu z přihlížejících dívek sokolník. A dívka šla.