Dodal, že nové hřiště nabídne různé sportovní aktivity. Od fotbalu, tenisu, volejbalu až po basketbal. „Přes zimu na sportovišti místní plánují ledovou plochu,“ dodal starosta.

Multifunkční hřiště mají dělníci dokončit v květnu. Bez daně přijde na necelé dva miliony. „Myslím, že pro řadu místních to bude super věc. Je tu spousta dětí, které mohou na novém hřišti sportovat. Pro naše soutěžní utkání je sice malé, ale můžeme na něm alespoň v případě potřeby trénovat. Určitě na něj zajdu i s rodinou,“ řekl Luboš Kakáč, který hraje za Olešnou malou kopanou.

Před pěti lety se nového víceúčelového hřiště s umělým povrchem dočkali také lidé v blanenské místní části Dolní Lhota. Stálo necelé dva miliony a dělníci ho postavili vedle štěrkového hřiště. To zároveň rozšířili a upravili povrch. Přibyly tam také ochranné sítě za brankami. Pro potřeby tamních dobrovolných hasičů vznikl na okraji plochy navíc sto metrů dlouhý a osm metrů široký travnatý pás na nácvik požárního útoku.

V blanenské místní části Klepačov funguje víceúčelové hřiště s umělým povrchem už více než deset let. S vnoučaty na něj chodí sportovat například Vladimír Vaněk. „S vnučkami tam chodíme pinkat s tenisovými raketami. Místní na hřišti pravidelně hrávají fotbal. Je fajn, že v obci takovou sportovní plochu máme,“ dodal muž.