Zemřel v Praze 21. listopadu ve věku čtyřiadevadesáti let. Rodina a veřejnost se s ním rozloučí v pondělí 11. prosince o půl dvanácté v boskovickém kostele svatého Jakuba, kde se bude konat požehnání a rekviem. „Po smutečních obřadech bude uložen k věčnému odpočinku do rodinného hrobu na hřbitově v Boskovicích,“ uvedli ve smutečním oznámení pozůstalí.

Za zesnulého hraběte se budou sloužit také dvě zádušní mše. První 18. prosince ve dvě hodiny odpoledne v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově, a druhá 9. ledna v šest hodin večer ve vídeňském Malteserkirche St. Johannes der Täufer. „Na přání rodiny zesnulého, můžou lidé místo květinových darů finančně přispět na charitativní činnost Řádu Maltézských rytířů,“ sdělila Deníku právní zástupkyně šlechtické rodiny Iva Jonášková.

Základní škola v Boskovicích.
Boskovice řeší možné rozdělení základní školy. Ozývá se kritika, vznikla petice

Blanensko přišlo v poměrně krátké době o několik významných osobností spjatých s tímto regionem a jeho okolím. Připomenout si je můžete ZDE.

NEPŘEHLÉDLI  JSTE NĚCO? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  Blanensko vyhlíží Vánoce. Chystá jarmarky, rozsvítí stromy a zazpívá koledy

Zdroj: Deník/Jakub Dosedla