Zimní stadion Vašíčkovi z Blanska moc neláká. „Ze sportovního ostrova využijeme jen aquapark a v zimě krytý bazén. Na hřiště nechodíme a ostrov je celkem z ruky,“ řekla Martina Vašíčková, jejíž děti se vydovádí spíš na přehradě nebo navštěvují kroužky ve škole.
Na zimní stadion v Blansku padlo v průběhu osmi let kolem pětapadesáti milionů korun. „Stavělo se po etapách. Vznikl nový vstup, tribuna, upravili jsme kabiny, instalovali protipožární skla, postavili ochoz kolem stadionu, administrativní zázemí, avšak největší dominantou je turistická ubytovna,“ informoval místostarosta Blanska Jindřich Král. Podle něj v projektu šlo o to, aby stadion i aquapark byly atraktivní pro turisty. Ti teď mohou složit hlavu na jednom s šestašedesáti lůžek. Nechybí restaurace.
Stavbu dotovaly okresní úřad, krajský úřad, státní rozpočet a dvanáct milionů šlo z kapes města. „Poslední etapu hradily dotace od ministertsva pro místní rozvoj,“ upřesnil Král.
Vše pro zimní stadion
Blanenští komunisté radní kritizovali za přílišnou pozornost, kterou stavbě zimnímu stadionu věnovali. „I menší zimní stadion přece může fungovat. Teď narostou provozní náklady. Je otázkou, jestli se stadion uživí,“ vyjádřil svůj názor na věc Stanislav Navrkal z opozice. Podle něj veškerá pozornost zahrnula lední hokej. „Pomoc při provozování stadionů by si přece zasloužili i ASK a ČKD,“ dodal Navrkal.
Podle Krále je spolupráce s ASK otázkou. „Nedobré je škvárové hřiště a volejbalové kurty za halou ASK. Fotbalistům chybí umělý trávník,“ řekl. Na ostrově by také měly vzniknout cyklostezka a nové tenisové kurty. Tenis si možná zahrají i návštěvníci aquaparku.
V těchto dnech se do skla halí stěna lázní. Ty by měly být propojeny s aquaparkem do konce června. Podle Krále však právě sport není prioritou radních. Důležitější je výšková budova v centru města, oprava místních komunikací či výstavba rodinných domků. „Prioritou je ten projekt, na který můžeme získat finanční prostředky ze zdrojů Evropské unie,“ uzavřel Král.