„Dříve rozhlas pokryl tak patnáct až dvacet procent Boskovic,“ uvedl vedoucí odboru tajemníka Bronislav Šamšula.

Hlášení ve všech částech Boskovic bude slyšet nejpozději na konci letních prázdnin. Radním se na rozšíření bezdrátového rozhlasu podařilo získat dotaci ve výši padesáti procent z generálního ředitelství hasičského záchranného sboru. „Celý projekt vychází na sedm set tisíc korun. Polovinu zaplatíme z dotace, druhou z rozpočtu města,“ doplnil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Ve výběrovém řízení měli radní požadavek na pokrytí čtyřiatřiceti míst. „Firma z Valašského Meziříčí nám nabídla pokrytí čtyřiapadesáti míst a ještě jako bonus přidali vysílací bezdrátovou ústřednu,“ dodal Šamšula s tím, že proto dali této firmě přednost.

Místní rozhlas v Boskovicích byl v minulosti ve špatném stavu. „S první fází obměny a rozšíření rozhlasu jsme začali v roce 2001. Tehdy jsme vyměnili právě těch patnáct procent pokrytých míst,“ dodal Šamšula.

Miroslava Jelínková z Boskovic, žijící v ulici Mánesova, může zatím rozhlas slyšet nejblíž až na nádraží. „Třeba hlášení o výpadku elektriky se k nám nikdy nedostalo a pak nás to překvapilo. Jsem ráda, že se k nám teď dostanou důležité informace,“ dodala žena.