Dělníci zbrojnici postaví na prostranství mezi kulturním domem a fotbalovým hřištěm. Do práce se mají pustit letos ve druhé polovině roku. „Jsme za to strašně rádi. V nové budově budou stání pro tři auta. Nahoře pak zasedací místnost a klubovna pro mládež. V současnosti máme ve sboru necelou třicítku mládežníků. Konečně budeme mít důstojné zázemí,“ řekl starosta sboru dobrovolných hasičů ze Suchého Květoslav Vybíhal.

Sbor pořádá v obci plesy, pro děti klání ve vázání uzlů a také soutěž v požárním útoku. Mimo výjezdů do terénu k požárům a dalším rizikovým událostem pomáhají hasiči také v obci při sběru šrotu.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkNová zbrojnice má podle tamního starosty Jakuba Hlubinky přijít odhadem na 14 milionů korun. Sedm a půl milionu pokryjí dotace. „Do konce května máme předložit na schválení prováděcí projektovou dokumentaci Hasičskému záchranného sboru Jihomoravského kraje v Brně. Pak vypíšeme výběrové řízení na stavební firmu. Někdo může namítnout, že je to hodně peněz, ale odpovídající zázemí hasičům z mého pohledu dlužíme. Pro obec toho dělají opravdu hodně a pracují s mládeží,“ řekl Hlubinka.

Dodal, že v nejbližší době plánují také rekonstrukci vnitřních prostor sousedního kulturního domu. Ten má nově zateplenou fasádu, střechu a také nová okna. Vevnitř je ale co spravovat. „Plánujeme kompletní rekonstrukci vnitřních prostor. Odhad nákladů je třináct milionů, chtěli bychom získat dotaci deset milionů,“ dodal Hlubinka.