V roce 2007 spolek začal využívat nově dostavěnou hasičskou zbrojnici, která nabízí dostatek prostoru pro členy i pro techniku. „Nyní disponujeme ideálními prostorami pro uskladnění všeho potřebného. Ve zbrojnici se nachází i klubovna využívaná k různým akcím, schůzím a ke schůzkám naší mládeže,“ dodal velitel Dračka.

Pamětičtí hasiči se do historie obce zapsali také jako zdatní divadelníci. První sídlo ochotníci našli v Hasičském domě, který byl dostavěn v roce 1937. Na konci šedesátých let minulého století ale soubor postupně zanikl. Obnovit se jej pamětickému sboru podařilo až minulý rok.

„Sehráli jsme divadelní hru Vizionář. Na letošní rok připravujeme hru od Arnošta Goldflama Dámská šatna, která bude mít v Paměticích premiéru 27. dubna. Poté bychom měli hrát ještě v několika okolních obcích,“ uvedl velitel Dračka.

V sedmdesátých letech minulého století členové sboru vybudovali nedaleko obce proslulé výletiště ve Skale, kde se konají oblíbené tancovačky a jiné kulturní a společenské akce. „Brzy nás čeká jedna z největších jarních akcí, a to tradiční Pálení čarodějnic, kdy se u nás ve Skale uskuteční první venkovní taneční zábava s živou hudbou. Tato akce už má své jméno v širokém okolí a je mezi lidmi oblíbená,“ podotkl Dračka.

Jako největší zásah z poslední doby hasiči označují loňský požár pole u Drnálovic. Jednotka tehdy doplňovala cisterny z požární nádrže na návsi. Ve Velké ceně Blanenska Pamětičtí dvakrát skončili v první desítce, jeden ze závodů seriálu navíc každoročně pořádají. „Loni naše družstvo zvítězilo v základním kole požárního sportu a v následujícím okresním kole obsadilo třetí místo,“ těší velitele Dominika Dračku.