Taneční zábava začala až po desáté večer. „Hrát se začalo pozdě, ale nakonec přišlo asi sto padesát lidí," uvedl jeden z velkoopatovických dobrovolných hasičů Jiří Špaček.

V sobotu před půl čtvrtou odpoledne byly lavice před pódiem ještě poloprázdné. Hlavní nápor návštěvníků čekali pořadatelé k večeru. Zhruba stovka návštěvníků byli vesměs důchodci. Ty přilákalo vystoupení dechovky Rozmarýnky z Vlčnova. Na pódiu ji v přestávkách doplňoval lidový vypravěč Slávek Kubík z Veselí nad Moravou. „Většinou hlídám vnoučata. Ale dnes mi to vyšlo a vyrazila jsem na slavnosti s mladými a vnoučkem Tadeáškem. Těším se na pivní soutěže, to bude legrace. A taky posezení s rodinou venku je fajn," řekla Františka Kopecká při cestě k pódiu.

Tamní hasiči nachystali letos pro příchozí pivní štafetu, pití piva na čas, dovednostní soutěž s rozvinutím hadic a slalom. „Každý rok se snažíme soutěže obměňovat, aby to nebyla nuda," poznamenal Špaček s tím, že v pořádání pivních slavností se inspirovali v sousední Skočově Lhotě.

Na večer pořadatelé připravili koncert slovenských kapel Grobiáni, Hoveda.sk a Krounex.