„Naši hasiči musí jezdit se starou tatrou, kterou nám kdysi dali profesionální hasiči z Boskovic. Ta pro jejich práci už opravdu nestačí. Na poslední technické kontrole nám už nechtěli dát do průkazu ani razítko,“ popsal starosta Sloupu Josef Mikulášek.

Sloupští dobrovolní hasiči by tak měli dostat nový stroj už na konci prázdnin. „Cisternu už máme vybranou. Celkem stojí více než pět a půl miliónů. Dva dostaneme od ministerstva vnitra, jeden nám přidal kraj, na zbytek si ale musíme vzít úvěr,“ doplnil Mikulášek.

Celkem dvanácti obcím v Jihomoravském kraji se rozhodla minulý týden přispět miliónem korun na nové zásahové požární vozy krajská rada. Její záměr ještě musí schválit zastupitelstvo. „Ve všech případech se jedná o žádosti obcí, kterým přislíbilo příspěvek do výše dvou miliónů Ministerstvo vnitra. Kraj přidá milión a zbývající část uhradí obce ze svého rozpočtu,“ přiblížil hejtman Michal Hašek.

Také boskovičtí hasiči budou od podzimu jezdit v novém autě. Cisternovou stříkačku za šest miliónů korun chtějí tamní radní pro Sbor dobrovolných hasičů I objednat už koncem června. „Tato jednotka je totiž zařazená v Požárním poplachovém plánu Jihomoravského kraje. To znamená, že když vyjíždí profesionální hasiči, tak tito dobrovolníci přebírají jejich povinnosti. A proto k tomu potřebují odpovídající techniku,“ vysvětlil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.