Cílem konference je náhled na současnou krizi z různých úhlů pohledů. „V úterý jsme se bavili o tom, co bylo příčinou hospodářské krize. Uvažovali jsme také nad tím, jak dlouho krize potrvá.

To bohužel nedokáže přesně nikdo odhadnout. Pravděpodobně se ale nacházíme v její polovině,“ prozradila špetku z jednotlivých přednášek regionální koordinátorka Alena Mathiasová.

Podle ní se účastníci konference také zamýšleli nad dopady krize na český trh a jak moc ovlivnila v České republice nezaměstnanost. „Od loňského roku se situace, týkající se nezaměstnanosti, dramaticky změnila,“ tlumočila slova odborníků Mathiasová.

Ve křtinském zámku padly možnosti vzdělávajících programů a to, jak pověření lidé řeší nedostatek kvalitních pracovních sil. „Ve Křtinách také odborníci představí strategii na inovace v Jihomoravském kraji,“ dodala Mathiasová.

Ve středu na konferenci zasednou i hejtman Hašek a eurokomisař Špidla. Ten se zapojí do diskuse. Přítomným lidem oba dny zpříjemní doprovodný program. „Prohlédnou si Santiniho chrám a seznámí se s jeho historií. Večer si pak pochutnají na rautu,“ přiblížila Mathiasová.