Víkendová akce je podle pořadatelů výsledkem mnohaletých debat na hřišti i po večerech v klubu. „S nápadem uspořádat čtyřiadvaceti­hodinový golfový turnaj kdysi přišel můj spolužák z rekreologie. Časem jsme myšlenku rozšířili o to, dokázat hrát co nejdéle," vzpomněl Vlastimil Štefl, manažer kořeneckého golfového resortu a hlavní pořadatel akce Golf Rekord 2012.

Pátrání po dosažených světových rekordech je podle něj složité. Zejména prý kvůli odlišným pravidlům a podmínkám, za kterých se v různých místech hrají. „Na Islandu u polárního kruhu pořádají čtyřiadvaceti­hodinový turnaj. Na rozdíl od nás tam ale mají po celou dobu hry světlo," uvedl Štefl. V Kořenci proto nebudou překonávat stávající rekordmany, ale do České knihy rekordů by si rádi zapsali svůj vlastní.

Na hru budou dohlížet komisaři agentury Dobrý den, která rekordy a kuriozity zaznamenává. „Budou hlavně kontrolovat, zda hráči nepřesahují stanovenou dobu přestávek," prohlásil muž.

Rekordmanem se stane hráč, který vydrží nejdéle hrát v kategorii jednotlivců. Soutěžit se bude také v čtyřčlenných týmech. „Zvítězí tým s nejmenším průměrným počtem ran na jamku," uvedl Štefl. Zájemci se do pátku mohou přihlásit i na osmnácti jamkový zahajovací turnaj, který potrvá pět hodin.

Za každých devět jamek může hráč přerušit hru na devět minut. K večeru hráče při pauzách čeká uvolňující thajská masáž šíje a paží.

Po setmění pořadatelé hřiště osvětlí světelnými loučemi a vymění hráčům míče za světelné. „To bude pro diváky asi nejzajímavější podívaná. Potom ještě počítám i doba mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní, kdy na hráče dolehne krize a budou potřebovat podporu," řekl Štefl.

Organizátoři turnaje by jej rádi každoročně opakovali a dosažený rekord překonávali dál. „Chceme posouvat hranici toho, co všechno je člověk na hřišti schopný zvládnout," dodal pořadatel.

VERONIKA MACHOVÁ