Vernisáž je na programu v pátek v šest večer v Městském kulturním středisku v Letovicích v ulici Nová. „Na výstavu Klubu moravských fotografů chodím pravidelně už několik let. Jsou tam vystavené nádherné velkoformátové snímky. Pro mě je to jednak zdroj inspirace a také setkání s přáteli fotografy. Páteční vernisáž tak určitě nevynechám," řekl Petr Švancara z Letovic.

V letovickém kulturním domě si lidé prohlédnou snímky pětadvaceti fotografů. „Na výstavě bude zhruba padesát fotografií. Většina z nich jsou velkoformátové snímky. Taková všehochuť. Od portrétů přes makrofotografie až po krajinky. Bude to takový průřez tvorbou členů našeho klubu," uvedl předseda Klubu moravských fotografů Jiří Sláma.

V klubu je přes čtyřicet fotografů. Někteří mají fotografování jako koníček někteří jako povolání. „V klubu máme lékaře, dělníky, úředníky i soudce. Je celkem jedno čím se kdo z nás živí, podstatné je, že jsme všichni propadli koníčku, který se nazývá fotografování," stojí na webu klubu.

Výstava v Letovicích potrvá až do sedmnáctého srpna. Bude otevřená od pondělí do čtvrtka od osmi ráno do pěti hodin odpoledne. V pátek od osmi ráno do jedné a v neděli od dvou do pěti hodin odpoledne.