Hledá se Amy
Fena, Německý ohař krátkosrstý, plemeno s PP
Tetovací číslo: 83236
Věk: 2 roky
Barva: hnědo – bílá
Velikost: střední , cca 20 kg
Kontakt: 601 157 431

Pes se může pohybovat v okolí obcí Štěchov-Lačnov, Lysice nebo Bedřichov „Oba psy máme zabezpečené v kotci. Zrovna jsme se s manželem v úterý chystali na výběh a psy nechali jen několik minut na volno před domem. Na zahradě bez obojku, aby se vyčůrali. Opravujeme plot, psům asi něco zavonělo, přeskočili místo, kde nejsou plaňky a byli pryč. Vrátila se jen starší fenka,“ řekla Deníku Irena Němcová.

Amy se vydali hledat po okolních lesích a cestách. Bezvýsledně. Po sousedních obcích rozvěsili letáky s fotkou a kontaktem, obvolali útulky, veterináře. Kontaktovali také policii. Pátrání rozjeli i na sociální síti. S pátráním pomáhá rovněž tamní myslivecký spolek. „Amy nám strašně chybí. Dělám s ní canicross. To je běh v terénu, kdy je běžec se psem spojený pružným popruhem. Chodíme s ní na procházky, manžel je myslivec a jako loveckého psa ji brává s sebou. Naše děti ji milují. Ze ztráty jsme zoufalí. Pořád doufáme, že ji jen někdo našel u cesty a odvezl do tepla, ozve se a psa nám vrátí,“ dodává žena.

Dětská fantazie nemá hranice. Přesvědčit se o tom mohla porota výtvarné soutěže na téma Blansko v roce 3020 aneb jaké to asi bude? V letošním ročníku vybírala ze 135 přihlášených prací.
Blansko 3020. Podívejte se, jak děti nakreslily budoucnost za tisíc let

Poctivému nálezci slibuje rodina odměnu. Pes má hnědobílou srst a váží přibližně dvacet kilogramů. Na sobě nemá obojek ani vodítko. Slyší na píšťalku, foneticky na své jméno Ejmy a běžné povely. „Má tetovací číslo 83236 a jedná se o lovecky vedeného psa," uzavřela Němcová.