Krátkometrážní studentský snímek z fiktivního jihomoravského města režíroval Vojtěch Konečný z pražské FAMU, který se podílel i na scénáři, a produkovala ho Adéla Konečná.

Za kamerou stál Filip Hájek. Proč si pro natáčení absolventského filmu vybrali právě dvanáctitisícové město na Blanensku? „Hledali jsme menší město v Jihomoravském a Zlínském kraji. Boskovice jsou malebné, fotogenické. Přesvědčilo mě náměstí a pohledy z okolních kopců, věděl jsem, že jsme na tom pravém místě. Zástupci města a policie nám vyšli maximálně vstříc a s domluvou nebyl problém stejně jako v sousedních Letovicích. Vzhledem k dějové lince filmu je tu také zajímavý kontrast mezi malebností a zlem, nikdo by v reálu nečekal, že v tak krásném městě může dojít ke střelbě,“ řekl Deníku Konečný.

Sokoli jsou při chuti. Vzácní dravci krmí v Moravském krasu sedm mláďat
VIDEO: Sokoli jsou při chuti. Vzácní dravci krmí v Moravském krasu sedm mláďat

Ve dvacetiminutovém snímku zachytil tragickou událost z perspektivy policistů. Inspiroval se obdobným případem, který se před lety stal v Uherském Brodě.

„Tehdy to ve společnosti silně rezonovalo, že se něco podobného může stát i u nás. Podobné tragické příběhy jsme znali spíše ze zámoří. Přišlo mi zajímavé toto téma zpracovat z pohledu lidí, kteří jsou v pozadí, očima policistů. Dělají svou práci a takový zásah jim může navždy změnit život. Chtěl jsem do popředí dostat lidskost a nenápadné hrdinství obyčejných lidí, semknutí komunity proti zlu. Prostě aspekty, které jsou ve skutečnosti většinou skryté,“ přiblížil natáčení studentského filmu Konečný.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Dokončit ho má štáb v závěru letošního roku a přihlásí ho na festivaly krátkometrážních snímků. Díky koprodukci se má koncem příštího roku objevit také ve vysílání České televize.