Zkoušíme v týmu několik nových hráčů

Blansko/ Premiéra ve třetí lize. Kostra týmu, který vykopal postup, zůstává. K týmu se vrátil i trenér Vašíček. Vedení se podařilo dotáhnout do konce přestup obránce Michala Hájka z Rájce, který se táhnul od zimy. „Máme na zkoušku několik hráčů. Současná podoba týmu vypadá slibně,“ hlásí trenér Petr Vašíček.
V přípravě se ve vašem týmu objevilo několik nových tváří …
Na zkoušku přišel Martin Niessner, které odehrál několik zápasů za Uničov ve třetí lize. Je to pracovitej kluk, kterého můžeme využít na lajně v záloze i obraně. S týmem se připravuje i Ondra Španěl z Ráječka. Máme vytipováno i několik hráčů právě z okresu, kterým by stálo za to dát šanci. Prakticky hotovým hráčem je pro nás Radim Bubeníček ze Šardic. Ten hrál za 1. FC Brno B. Trénuje s námi i Jan Pšikal z Rosic.
Na hostování k vám přichází i Michal Hájek, na kterého jste už měli políčeno dlouho…
Hájek k nám jde na hostování. Dva hráči od nás zamíří do Rájce.
O které hráče jde?
Nerad bych to zatím říkal. Nejdříve se to musejí dozvědět samotní hráči.
Klíčovým hráčem je pro vás kapitán Libor Němec. Bude hrát?
Trénuje s námi v přípravě. Vedení říkal, že se o to tady chce poprat. My klíčovým hráčům můžeme nabídnout podmínky, na které stačíme. Máme určitý strop. Jestli někde někomu nabídnou více, nemůžeme hráče držet.
Martin Sehnal říká, že ho fotbal neživí a hraje pro zábavu. Přesto dal v divizi přes dvacet branek a pro tým byl nepostradatelný …
No tak s Martinem je to pořád stejné. Ale slíbil na začátku přípravy, že bude trénovat čtyřikrát týdně a v sezoně třikrát. Já na tahle čestná slova věřím.
Ve středu jste porazili Rájec, v sobotu hrajete v Boskovicích turnaj. Jaká bude vaše další příprava?
Čtvrtek a pátek máme dvoufázový trénink v domácích podmínkách. Po turnaji v Boskovicích normálně pokračujeme v tréninkovém cyklu. V sobotu nás čeká utkání s Bohunicemi.

V divizi chceme hrát důstojnou roli

Rájec-Jestřebí/ V Rájci je zvykem po sezoně protočit soupisku. Nejinak je tomu i před startem podzimní části divize. Kouč Záleský se bude muset obejít bez kapitána Martina Šmerdy, který ukončil divizní kariéru. Nepovedl se ani dlouho avizovaný přestup ostrostřelce Petra Crháka z rakouské regionální soutěže. „S příchodem Crháka jsme počítali. Jsme zklamáni,“ řekl Záleský, jehož tým opouští i klíčový obránce Hájek, který míří na hostování do sousedního Blanska.
Brzy startuje divize. Jak vypadá soupiska Rájce?

Do Břeclavi se vrátil obránce Vajbar. Skončil kapitán Šmerda. To je citelné oslabení. Ještě ho přemlouváme, ale šance je mizivá. Hodně nás mrzí přístup Petra Crháka. Dal nám ruku, že se vrátí a na poslední chvíli cuknul. Z Blanska přichází na hostování nadějný mladík Přikryl. Opačným směrem míří obránce Michal Hájek. Za něj k nám z Blanska přijdou dva zkušení hráči.
S kým ještě jednáte?
V merku máme další hráče. Macíka z Bystrce a pak ještě Jaroše z Líšně. Jednáme s ním, ale je to těžké. Jeho přestup do Rájce by byla pecka.
Na koho budete na podzim nejvíce spoléhat?
Hodně odpovědnosti ponese trio Kolář, Polák, Ryšánek. Na nich chceme hodně stavět. Pavel Ryšánek přišel z Líšně jako nepotřebný a u nás se fantasticky rozehrál. Uvidíme. Zajímali se o něj i kluby z vyšších soutěží. Potřebujeme tým doplnit dvěma třemi zkušenými fotbalisty. Chceme v divizi hrát důstojnou roli.
A samotné přípravné zápasy?
V sobotu hrajeme s Novou Vsí a ve středu s Bohunicemi. Pak pohár s Mutěnicemi.

Sázím spíše na týmové pojetí hry

Boskovice/ Loňskou divizní sezonu by v Boskovicích hodili nejraději za hlavu. Křeč od začátku do konce, ale nakonec záchrana. Z týmu v létě odešel do Rakouska kanonýr Jan Havlíček a s ním i třináct branek. Na podzimní část pověsil gólmanské rukavice na hřebík Michal Čech. Výrazné posily zatím na obzoru nejsou. „Příliš nových hráčů zatím nemáme,“ poznamenal kouč Boskovic Jiří Vorlický.
Z týmu odešel po sezoně střelec Jan Havlíček. Jaké další změny doznala vaše sestava?
Kromě Havlíčka odešel ještě Josef Vlasák. Co se týče nových hráčů, zatím se to moc nepohnulo. Všechno troskotá na nepřiměřených finančních požadavcích hráčů. Na divizi chtějí neskutečné peníze. Zatím máme jednu výraznou posilu, a tou je brankář Petr Švéda. Je to hráč Olomouce, který naposledy chytal ve třetí lize za Lipovou.
Michal Čech, vaše dosavadní jednička, hrát nebude?
Michal avizoval dopředu, že podzim vynechává. Asi chce změnit prostředí a od fotbalu si na čas odpočinout.
Takže jedničkou bude Švéda?
To se tak nedá říct. I druhý gólman Marek Šmíd udělal velký krok dopředu.
A další hráči?
Na nejbližší trénink přijede Hübner ze Sparty Brno, který prošel ligovými dorosty Drnovic a Brna. A jeho spoluhráč Škarabela. Máme zájem i o Macíka z Bystrce. Do přípravy se zapojili i čtyři dorostenci.
Na papíře vypadala loni soupiska slibně, jenže. Na čem budete stavět letos?
Tým má na to hrát střed divize. V dnešním fotbale ale často rozhodují maličkosti. Naše kabina potřebovala především ozdravit, aby týmový duch šel nahoru. Já osobně individualitám moc nefandím. Sázím spíše na týmové pojetí hry.
V týdnu jste odehráli přípravu s Bystrcí. S kým budete hrát dál?
V sobotu hrajeme v Boskovicích turnaj, kde budou tři družstva z Moravskoslezské ligy. Ve středu hrajeme s rezervním týmem 1. FC Brno. No, a pak už přijde pohárové utkání s Kroměříží. Generálkou na divizi bude zápas s Olešnicí.