Spatřil jsem kometu, oblohou letěla, chtěl jsem jí zazpívat, ona mi zmizela. Tento a spoustu dalších táborákových hitů Jarka Nohavici si o víkendu můžou společně se slavným písničkářem zanotovat i lidé z Blanenska. Zpěvák vystoupí v neděli v sedm hodin večer v boskovické sokolovně. Kdo si však nestihl vstupenku pořídit během slabé hodiny, co byly lístky k mání, ten už se na koncert nedostane.

„Vstupenky byly během padesáti minut úplně vyprodány. A to na ně lidé čekali i několik hodin. Přijeli si sem totiž pro ně i Nohavicovi fanoušci z měst, kde pravidelně koncertuje, například z Brna,“ řekl boskovický referent pro styk s veřejností Jaroslav Parma.

Koncert Jaromíra Nohavici je v Boskovicích první z nové šňůry koncertů. „Je to pro Boskovice šťastná náhoda, že se podařilo navázat s agenturou zpěváka po dlouhé době kontakt a najít termín uspořádání koncertu, i přes to, že řada zájemců odcházela s nepořízenou. Dobrá zpráva pro Boskovice je, že se zde, doufejme, bude zpěvákovi líbit a třeba vezme za své myšlenku uspořádat koncert na boskovickém hradě,“ dodal Parma.

Ani ten, komu se nepodařilo sehnat na Nohavice lístky, nemusí o víkendu zpívat doma. Tradiční soutěž mladých hudebníků Dětskou portu pořádají členové oddílu TK Stopa Skalice zítra v půl druhé odpoledne ve Skalici nad Svitavou Soutěžit tam můžou mladí talenti ve dvou kategoriích, do čtrnácti a od patnácti do osmnácti let. Nejlepší muzikanty ohodnotí odborná porota. Absolutní vítěz soutěže bude moct vystoupit také na Festiválku bez bojů a válek, který se koná ve Skalici pravidelně v srpnu.

Bály pokračují

I přes čtyřicetidenní dobu půstu se bude na Blanensku stále plesat. Například na Speleorum bál zvou v sobotu v osm hodin večer do kulturního domu v Ostrově u Macochy jeskyňáři. Kromě hudby skupiny The Baskers a tradiční tomboly tam lákají na vystoupení skupiny historického šermu Rytíři země zubra. Také v Blansku se bude v sobotu tančit v dělnickém domě na Plese Futurum. A kdo chce spojit tanec s dobrým jídlem, může zajít zítra na Šestnáctý rybářský bál do Petrovic. Vyhládlým tanečníkům tam připraví rybí a kančí lahůdky.

Krátké sukénky s puntíky, vyčesané drdoly a tradiční kalhoty z tesilu. Na zlatá šedesátá si lidé z Blanenska můžou už dnes zavzpomínat v dělnickém domě v Blansku. V osm hodin večer tam ples ve stylu Rebelů pořádají maturanti z rájeckého gymnázia. A dobové kostýmy jsou na plese vítány. „Samozřejmě to není povinnost, ale kdo bude chtít, může přijít v oblečení z šedesátých let. Také předtančení a hudba na plesu bude ve stejném stylu,“ zve ředitel gymnázia v Rájci-Jestřebí Stanislav Laštůvka.