Rekonstrukci silnice ukončil dodavatel už ve středu, prozatím na dva týdny. „Po dobu odstávky budeme provádět kontrolu stavby a především provizorního dopravního značení. Zároveň povrch upravujeme vyfrézovaným asfaltem, aby terén byl co nejvíce sjízdný,“ sdělil Lukáš Kobosil, hlavní stavbyvedoucí společnosti Eurovia CS, závodu Liberec.

Dvojici mostů opustili zaměstnanci ve čtvrtek. Stavbu dodavatel zabezpečil. Bylo dokončeno snesení stávajících říms z nosné konstrukce, izolace a vozovkového souvrství. Odhalují zde kotvy podélného předpětí – hotové je první pole od Jičína. „Na odhalené kotvy byl provizorně aplikován inhibitor koroze, aby netrpěly delším vystavením povětrnosti,“ popsal detaily hlavní stavbyvedoucí Eurovia CS Jaroslav Hron.

Ve hře je zpoždění

Rekonstrukce mostů a silnice na průtahu Turnovem měla být hotová do konce letních prázdnin. „V tuto chvíli není jisté, zda nebude muset být termín prodloužen,“ doplnila mluvčí turnovské radnice Zdenka Štrauchová. Naopak v Jablonci jsou v plném proudu práce na stavbě dešťové kanalizace financované městem. Uzavřena je frekventovaná ulice Budovatelů, pracuje se do ulice Poštovní.

Testování na koronavirus. Ilustrační foto
Liberecký kraj má sedmý případ nákazy koronavirem, muž je v domácí izolaci

„Pracovníci stavební firmy jsou vybaveni ochrannými pomůckami a jsou informováni o nutnosti jejich používání,“ sdělila mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová.

V dubnu by tu měla probíhat i další stavba – Severočeská vodárenská společnost (SVS) spolu s městem provede rekonstrukci vodovodu a splaškové kanalizace. Proběhne tak první etapa rekonstrukce zastaralých vodovodních řadů a popraskané kanalizace pro asi 350 napojených obyvatel. Rekonstrukce stávajících kanalizačních stok a vodovodu se týká ulic Poštovní, Budovatelů a Liberecká, vodovod bude napojen na vodovodní řad do ulice Jehlářská.

„Potrubí vodovodního řadu je zastaralé s narůstajícím počtem poruch. I potrubí kanalizace je ve špatném technickém stavu. Chybí části stoky, jsou netěsné spoje, prosakuje voda,“ přiblížil mluvčí SVS Mario Böhme. Koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci nasmlouvaný SVS informoval všechny dodavatele stavebních prací o povinnosti používání ochranných pomůcek.

Obvodní lékař pro Zásadu a okolní obce Jan Žwak v době, kdy nevyšetřuje pacienty, začal šít roušky. Pro sebe a personál, roušky si ale odnáší i pacienti.
Roušky na Jablonecku šijí také z vlajek, zapojují se i místní lékaři

SVS tuto instrukci zveřejnila také na webových stránkách. Kromě ochranných pomůcek musí dodavatel stavby svým zaměstnancům zajistit například také rozmístění dezinfekčních gelů v prostorách stavby.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník