Řada poplatníků se na úřady chystá tradičně až na poslední chvíli. Aby zamezily frontám a rozředily nápor opozdilců, prodlouží finanční úřady v Blansku a Boskovicích poslední týden v březnu pracovní dobu. „Nejvíce lidí podle mého dorazí posledních čtrnáct dnů v březnu. Ale zase tak obrovský nápor a dlouhé fronty nečekáme. Poslední týden v březnu prodloužíme pracovní dobu, takže by i ti největší opozdilci měli vše stihnout v klidu vyřídit. Navíc mohou přiznání vyplnit i po internetu,“ řekla ředitelka finančního úřadu v Blansku Hana Šenkýřová.

Od pondělí 22. března budou podatelny obou finanční úřadů otevřeny ve všední dny do šesti hodin večer. V Blansku mohou přijít lidé s daňový přiznáním i v sobotu 27. března. „Otevřeno bude od osmi hodin ráno do dvanácti,“ dodala Šenkýřová.

Pracovníci finančních úřadu vyrazí také do vybraných obcí a měst, aby prostřednictvím kontaktních míst usnadnili poplatníkům podání daňových přiznání. Například 17. března mohou lidé podat daňová přiznání od osmi do pěti na městském úřadu v Adamově. V Letovicích, kde od prvního ledna letošního roku finanční úřad zrušili, si pro tamní poplatníky vyhradili na městském úřadu čtyři dny. „Finanční úřad v Boskovicích nám tuto službu nabídnul. Myslím, že lidé toho využijí. Alespoň nemusejí jezdit do Boskovic,“ řekl starosta Letovic Radek Procházka.

Daňová přiznání mohou lidé vyplnit ve formuláři i na internetových stránkách České daňové správy. Tam je jim daň vypočítána a po vytisknutí a podepsání s formulářem jen zajdou na úřad. K placení daní jim jsou k dispozici také daňové složenky, které jsou zdarma k dispozici na poštách.