Pořadatelem je Josef Bareš. Právě díky velké různorodosti žánrů má Festiválek podtitulek Bez bojů a válek. „Je to takové poselství,“ vysvětluje Bareš. „Není potřeba být zaměřen jen na jeden druh hudby, vjednom dnu na jednom festivalu může být rocková hudba i folk,“ říká spokojeně.

Festival vznikl před třemi roky ve Skalici nad Svitavou, na vyčištění místního jezírka Oáza. Během měsíce festival vymyslel a začal realizovat. Měla to být malá akce jen ve Skalici, ale postupem času se zvětšila. Festival přinesl hned na začátku své ovoce a tak pokračovali. „Nyní když přijedou kapely až zChorvatska- KUS Veliko trojstvo a Francie- Dag et claire by byla škoda aby tu zůstali jen den a pak odjeli,“ říká. „Tak jsem hledal kde by ještě mohli vystoupit. Domluvili jsme se sOlešnicí a Boskovicemi,“ vysvětluje rozšíření festivalu. Tam už to ale neřídí Bareš, nýbrž občané toho daného města. „Je to takový bál kde se nejen poslouchá hudba, ale je tam i folklorní soubor zBoskovic, který bude diváky učit chorvatské i české tance,“ objasňuje.

Festival začíná vpátek vOlešnici, pokračuje vsobotu ve Skalici, kde se jde vjednu hodinu od obecního úřadu směrem k fotbalovému hřišti. Končí vneděli vBoskovicích na náměstí odkud se pak jde ke skleníku.

Do budoucna by pořadatel Bareš rád rozšířil repertoár festiválku o hudební skupiny. Chystají se také www stránky festiválku.