„Vnímáme to podobně jako pořadatelé dalších akcí, po covidu lidé víc zvažují nákup vstupenek, dávají mu přednost na poslední chvíli,“ poznamenala Kumpanová.

Ubytování lidé najdou ve stanovém městečku, nebo mohou využít noclehu v tělocvičně. Oproti minulým letům ale ve městě platí přísnější pravidla týkající se psů. „V Boskovicích platí nová vyhláška, proto je třeba mít pejsky na vodítku a na některých místech i s košíkem. Návštěvníky na to upozorňujeme, aby pak neměli potíže se strážníky," dodala Kumpanová.

Tipy na víkend na Blanensku. Festival pro židovskou čtvrť ovládne Boskovice
Tipy na víkend na Blanensku. Festival pro židovskou čtvrť ovládne Boskovice

Festival pro židovskou čtvrť má letos jednatřicátý ročník a jeho program nabízí řadu žánrů. Na čtvrteční večer ale museli pořadatelé na poslední chvíli změnit program. „Ze zdravotních důvodů nezahrál Jan Spálený, na jehož vystoupení jsme se moc těšili. Jde o skutečnou bluesovou legendu. Podařilo se však domluvit vystoupení absolutního klasika mezi českými folkovými písničkáři Vladimíra Merty," uvedla za pořadatele Jana Černá.

Mezi hlavní hvězdy hudebního programu patří kapely Dunaj, Slim Cessna’s Auto Club, Longital, Jaromír 99 a Letní kapela nebo Moimir Papalescu & The Nihilists.

Léto na jihu Moravu ovládnou festivaly.
Léto na jihu Moravy ovládnou festivaly. Blanensko zažije vlnu gastronomie

Až do neděle vystoupí také celkem desítka divadelních souborů, mezi nimiž je řada loutkových divadel, ale například i VOSTO5, kteří se proslavili improvizacemi nebo BodyVoiceBand, kteří v Sokolovně zahrají příběh Almy Roséové, virtuosky s tragickým životním příběhem.

Součástí festivalového programu je také devět výstav, které si návštěvníci mohou prohlédnout v Sýpce, Muzeu regionu Boskovicka, synagoze, Židovském obecním domě, v kině Panorama a na dalších místech.

Kino Panorama během čtyř dní promítne více než dvě desítky filmů, zaměření filmové části je letos na Slovensko. Poslední projekce festivalu se odehraje v neděli večer v letním kině, půjde o film Thomase Vinterberga Chlast, který získal řadu ocenění.