Brněnská vokální skupina Mošny vznikla na podzim roku 1992. „Její repertoár tvoří zejména vícehlasé původní písně z dílny Ivo Cicvárka, ale i skladby z různých žánrů ve vokální úpravě kapelníka Jiřího Mrázka. Spirituály, gospely, skotské a irské balady, písně z muzikálů či kousky z klasické hudby. Řada z nich je v acappellové úpravě," píší v pozvánce na hudební večer pořadatelé. Koncert začíná v sedm hodin večer a vstupné je sto korun.

Hudební festival Muzika pro Karolínku se letos konal již poosmnácté. Po roční pauze se opět vrátil do prostor blanenského zámku. „Loni byl zámek v rekonstrukci, takže se festival konal jinde," řekla organizátorka festivalu Martina Nejezchlebová z blanenského klubu Ulita.

Začátky blanenského folkového festivalu sahají až do roku 1996, kdy se pod názvem Blanenské folkové léto představily pouze folkové kapely.

Postupně však k folku přibyly i další žánry a festival tak změnil jméno na Blanenské (nejen) folkové léto aneb Muzika pro strašidýlko Karolínku. Dlouhý název ale nakonec pořadatelé z neziskového Sdružení Ulita zkrátili na Muzika pro Karolínku.