Nová je také dřevěná překážková dráha. Areál a stezky provozuje městská společnost Služby Boskovice.

Singletraily jsou úzké stezky vybudované ve volné přírodě. Nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Ve světě jsou podobné trasy běžné. Používá se pro ně ale název singletrek. Boskovické stezky jsou, stejně jako v nedalekých Jedovnicích, zdarma a volně přístupné.

Loni je v premiérové sezoně podle Parmy navštívilo asi pět a půl tisíce lidí. „Stezky jsou v Boskovicích nenáročné, vhodné pro rekreační jezdce a rodiny s dětmi,“ řekl cyklista Petr Koudelka.

V Jedovnicích si příznivci adrenalinové cyklistiky v terénu vychutnají už třetí sezonu jízdu na třech různě obtížných trasách. Měří celkem osmadvacet kilometrů. „Loni je navštívilo odhadem pětačtyřicet tisíc lidí,“ uvedl za provozovatele stezek Petr Vaněk ze spolku Singletrail Moravský kras.

Novinka jsou dva jednosměrné okruhy v nedalekém Mariánském údolí. Měří dvacet kilometrů. První okruh má šest kilometrů, druhý čtrnáct. Stezky jsou určené pouze pro cyklisty. „Kolo je fenomén, většinu stezek v okolí Brna využívají ale také matky s kočárky nebo lidé, kteří venčí psy. Vznikají mezi nimi konflikty,“ poznamenal Vaněk.

Ve Vyškově podobnou stezku zatím nemají. Lidé využívají bikrosové hřiště, které má podobné překážky jako singletrail, ale jde o uzavřený okruh. Navíc je určený pouze pro horská kola.

Singletraily v regionu
Sportpark Boskovice
• 9 stezek
• délka 9,6 kilometru

Singletrail Moravský Kras Jedovnice
• 3 stezky
• délka 28,5 kilometru
• 2 nové okruhy v Mariánském údolí, 6 a 14 kilometrů