Hlavním lákadlem večera bude Virginia Delgado, talentovaná tanečnice ze španělského Madridu, která představí svůj nový projekt – poutavou cestu mezi flamenkem a world music. Na vystoupení ji doprovodí trio hudebníků: perkusisté Azar Abou a Ladislav Šiška a kytarista Petr Vít.

Virginia Delgado je známá svým mistrovstvím ve španělském klasickém tanci a flamenku. „Ke svému tanečnímu projevu přidává i virtuózní hru na nástroj, který je pro mnohé synonymem Španělska – kastaněty," dodávají organizátoři. Od dvanácti let se věnovala klasickému baletu, ale brzy podlehla kouzlu flamenka. Intenzivně studovala španělský tanec a contemporary dance u významných profesorek Ely Camino a Anny De la Orden.

| Video: Youtube

Ve svých osmnácti letech se stala členkou flamenkového ansámblu Triana a záhy se prosadila i v soutěži tanečních choreografů v madridském divadle Albéniz. Po úspěších ve Španělsku se přechodně usadila v Německu, kde vytvořila několik nových choreografií. V roce 2005 získala druhé místo v prestižní soutěži Roseta Mauri v Barceloně, v kategorii španělského klasického tance.

close Elegance a rytmus. Do Velkých Opatovic láká festival Ibérica s Virginií Delgado info Zdroj: Pořadatelé zoom_in Elegance a rytmus. Do Velkých Opatovic láká festival Ibérica s Virginií Delgado