Třiačtyřicetiletá žena a o rok mladší muž z Blanska byli partnery v osobním i pracovním životě. V úterý večer šli po Mánesově mostě v Praze. Vtom mezi ně vlétlo auto a srazilo je z mostu dolů do Vltavy. Ženu hasiči vylovili a záchranáři oživili. Přesto však po několika hodinách zemřela. Muže se do čtvrtečního večera najít nepodařilo.

Neobvyklá nehoda s tragickými následky zaskočila v Blansku všechny, kteří dvojici znali. Ta bydlela v jednom z bytových domů v Blansku než si před časem postavila dům v blanenské části Klepačov. V domě včera o tragédii věděli. „Ten pán byl spolužák mého syna, dříve bydlel i ve stejné bytovce jako on. Z té tragédie je mi úplně zle," řekl muž, který oběti nehody znal. Svoje jméno říct nechtěl.

Partneři spolu měli firmu v Olomučanech. I jedna z jejich zaměstnankyň byla včera událostí otřesena. „Ve firmě pracuji už dlouho, je to pro nás hrozný šok," uvedla žena.

Tragédii prožívají i v blanenské části Klepačov, kde si před časem dvojice postavila dům. „Bydleli tady krátce a hodně času trávili v práci, takže je tady moc lidí ještě neznalo. Byli to ale příjemní lidé, ještě minulý týden jsem s nimi mluvil na plese hasičů. Je to obrovská tragédie," řekl muž, který bydlí ve stejné vesnici.

Nehoda se stala v úterý před sedmou hodinou večer. Sedmašedesátiletý řidič osobního auta z neznámých příčin vjel do hloučku lidí na pražském Mánesově mostě. Auto podle svědků shodilo dvě osoby přes zábradlí mostu do Vltavy. „Ženu v úterý našli hasiči po dlouhých minutách pátrání, na kterém se podíleli i policisté poříčního oddělení pražské policie, na hladině Vltavy u náplavky poblíž nemocnice Na Františku," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Žena však podle mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitky Zinke předevčírem svým zraněním podlehla.

Po muži policie stále intenzivně pátrá. „Do pátrání jsou zapojení potápěči krajského policejního ředitelství Hlavního města Prahy, Středočeského kraje a také policejního prezidia. Pomáhají i hasiči a policisté pořádkové jednotky, kteří prohledávají břehy Vltavy. Pátrání je ale složité kvůli velmi špatné viditelnosti pod hladinou. Potápěči musejí dno Vltavy prohledávat pohmatem," popsal Hulan.

Podle něj stále pokračuje i vyšetřování toho, jak k nehodě došlo. „Jedná se o složitou dopravní nehodu, kterou musí posoudit i soudní znalci," řekl Hulan.

Související články:

Tragédie: auto bouralo na mostě, srazilo lidi do Vltavy

Žena, kterou v Praze srazilo auto do Vltavy, v nemocnici zemřela

Ve Vltavě pokračuje pátrání po muži sraženém z mostu