Jezdci na prknech, kolečkových bruslích a koloběžkách se na něj vrátí nejpozději prvního září. „Skatepark je mezi dětmi a mládeží velmi oblíbený. Jsem rád, že se na tuto akci podařilo v městském rozpočtu najít peníze,“ informoval blanenský starosta Jiří Crha.

Vše bude stát zhruba dva miliony korun bez daně. Kovové překážky se mají vrátit zpět do Boskovic, odkud je Blanenští měli léta půjčené. Co s nimi bud dál, není v tuto chvíli jasné.

Filip Vítek z obce Kunice na Blanensku vyrazil s expedicí do Pákistánu. Výprava brněnského Expedičního klubu se chce dostat na velehorský štít Gašerbrum II. Na snímku pod horou K2.
Výstup na osmitisícovku K4: Zatím nestrádáme, píše kunický dobrodruh Vítek

Ve druhém největším městě na Blanensku místní na skatepark čekají marně. V minulosti krátce fungoval v Mánesově ulici, po stížnostech místních na hluk ho ale vedení města zrušilo. „Nedávno jsme ohledně výstavby skateparku prověřovali lokalitu Doubravy mezi sběrným dvorem a Sportparkem. Bohužel v této části města došlo před časem k výsadbě zeleně, kterou kryla dotace a má udržitelnost deset let. Vybudování sportoviště by zeleň narušilo. Museli bychom vracet řádově až stovky tisíc korun,“ řekl Deníku boskovický místostarosta Petr Malach.

V budoucnu by podle něj mohl skatepark stát v areálu Červené zahrady, kde město počítá s novými sportovišti včetně multifunkční haly. „V Doubravách už to vypadalo slibně. Vypracovala se studie, řešil se projekt a konzultovali se zástupci města překážky. Velká škoda. Stále jezdíme provizorně v letním kině. Skateparku v Boskovicích se už asi nedožiji. Možná moje děti,“ konstatoval za komunitu boskovických skateboardistů Radek Přibyl.