Je totiž jednou z desíti absolventů speciálního kurzu, kde se důchodci se znamovali s prací na počítači, s tím, jak jej ovládat, jak hledat na internetu nebo jak psát emaily. Ten právě skončil v Blansku.
„Mám velmi ráda cestování a kulturu. Díky tomu, že jsem se naučila, jak ovládat internet, budu si moci jak kulturní programy v Brně, kam ráda jezdím, tak i výlety do lázní hledat přímo přes počítač,“ uvedla Varnerová. Pomalu si začíná také zjišťovat adresy elektronické pošty svých příbuzných. „Mám syna v Jeseníkách, takže s nimi budu moci být přes počítač lépe v kontaktu,“ těší se žena, která ještě před začátkem kurzu věděla jen to, jak se počítač zapíná a kde je která klávesa na klávesnici, protože dřív psala hodně na psacím stroji.
Kurz pro důchodce s názvem Senioří komunikují v Blansku zaplatil Nadační fond Livie a Václava Klausových. „Pětidenního kurzu se zúčastnilo deset seniorů, podmínkou bylo, že musí pobírat starobní důchod. Bylo mezi nimi sedm žen a tři muži, nejstarší účastnici bylo dvaasedmdesát let, “ přiblížila Vlaďka Mrázková z firmy BEVE, která kurz pořádala. Podle ní se starší lidé naučili nejen ovládat počítač, internet a elektronickou poštu, ale viděli například, že jde přes internet ovládat i bankovní účet. „Jako důchodci se k tomuto moc nedostaneme,“ pochvalovala si Varnerová.

Více informací se dozvíte v pátečním vydání blanenského Deníku Rovnost 20. července.