„Někteří dobrovolníci za našimi lidmi do domova dochází už teď. Potřebujeme jich ale více,“ uvedla vedoucí sociálně–zdravotního úseku Miroslava Čopáková. Lidé žijící v boskovickém domově se tak díky netradičním návštěvám dostanou do města či do obchodu. „Cílem je, aby měli možnost dostat se ven z domova, vyplnit jim volný čas. Lidem, kteří leží, dobrovolníci čtou noviny nebo knížky, povídají si,“ pokračovala Čopáková.

Ta chce z obecného povědomí odstranit mylné představy o životě v domovech. „Potýkáme se s mýtem dožití života, a to nedůstojného. Ve skutečnosti to tak ale není,“ je přesvědčená Čopáková.

Návštěvy v domově by lidem měly vyplnit pocit prázdnoty, který zažívají, když se ocitnou bez rodiny. Podle Čopákové by měli staří lidé s novým projektem získat i novou životní náplň.

Do akce se zapojí především aktivní lidé v důchodu. „Přispějí tak ke zvýšení fyzické i mozkové aktivity obyvatel domova, a tím zkvalitní jejich životy,“ podotkla Čopáková. Samotní dobrovolníci se tak seznámí blíž s boskovickým domovem, jehož služby jednou mohou také využít. „Měli i velký zájem se vzdělávat. Díky projektu se naučí, jak se postarat o nemocné či jak komunikovat s těmi, kteří trpí demencí,“ dodala.