Vedení města v minulých dnech uzavřelo smlouvu s firmou Jung-Industry, která se bude v Boskovicích o farmářské trhy starat.

Pořádat je chce vždy jednou za měsíc. „Budou vždy ve čtvrtek od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Jen v prvním měsíci, květnu, budou dvakrát," řekl místostarosta Boskovic Dominik Božek. Celkem to vychází na devět trhů. Své výrobky nabídnou farmáři před radnicí v horní části Masarykova náměstí.

Město se snažilo trhy uspořádat již v minulých letech. „A přestože o ně měli lidé zájem, neuchytily se mezi prodejci. Proto jsme hledali společnost, která prodejce přitáhne," vysvětlil Božek.

Šance pro místní

Společnost Jung-Industry boskovickým radním předložila seznam prodejců, se kterými spolupracuje. „Dávají přednost místním prodejcům. Díky tomu se mohou přihlásit i další farmáři, kteří jsou z našeho regionu," připomněl místostarosta.

S firmou, která se o farmářské trhy má starat, spolupracují Služby Boskovice. „Dohodli jsme se na tom, že Boskovice zajistí propagaci, dodávku elektřiny a prostory. Firma zase doveze svoje stánky. Na každém farmářském trhu jich musí být minimálně čtrnáct," vysvětlil podmínky smlouvy ředitel Služeb Boskovice Milan Strya.

Jestli se tentokrát farmářské trhy v Boskovicích uchytí, zatím odhadnout nedokáže. „Pořadatelská firma má zkušenosti z jiných měst. Hodně bude záležet na tom, jestli se dostanou do povědomí mnoha lidí," dodal Strya.

Na farmářské výrobky se v Boskovicích těší například Josef Alexa z Obory. „Občas si na nich koupím nějakou tu klobásu. Je to jediný způsob, jak podpořit naše české farmáře. Do Boskovic na trh tedy rád vyrazím," řekl Alexa.