Budova pocházející ze čtyřicátých let minulého století už pořádnou opravu potřebovala. „Průběžně se samozřejmě prováděla její údržba, ale zatím nikdy nebyla pořádně opravena. Přitom starými okny do budovy foukalo, střecha byla v dezolátním stavu," popsal neutěšený stav vedoucí mládeže Sboru dobrovolných hasičů Drnovice Dušan Škrabal.

Obci se letos podařilo získat dotaci z Jihomoravského kraje, takže se mohla pustit do větších prací. Ty obnášely kompletní výměnu oken a úpravu vnitřních stěn, ze kterých předtím už opadávala omítka. Hotová je vnější fasáda, nyní finišují úpravy uvnitř budovy. „Opravené zázemí mají hasiči dostat do konce roku, avšak již nyní si uvnitř průběžně uklízí a práce jsou téměř hotové," přiblížil starosta obce Drnovice Petr Ducháček.

Hasičská zbrojnice v Drnovicích byla postavena v roce 1947. Nesloužila jen hasičům, ale také jako obecní prádelna, moštárna, sklad oxidu uhelnatého či sídlo firmy. Před deseti lety do ní přibyla klubovna a bylo zbudováno sociální zařízení. „Budovu zde máme téměř sedmdesát let. Nás hlavně těší, že se rekonstrukce koná právě letos. Příští rok náš sbor totiž slaví sto čtyřicet let od svého založení, tak je to takový pěkný dárek. Budeme mít mnohem lepší zázemí včetně pěkné klubovny," má radost Škrabal.

Oprava budovy přišla přibližně na čtyři sta tisíc korun.

KATEŘINA ŠTEFKOVÁ