V otázce zavedení ulic podle starosty Drnovic Petra Ducháčka zatím nepanuje shoda. „Proto jsme se rozhodli dát lidem prostor k vyjádření prostřednictvím klasické ankety. Lidé mohou hlasovat po oba dny druhého kola prezidentských voleb. Jedná se vlastně o referendum, jen bez většiny administrativních komplikací," přiblížil.

Anketa se měla původně uskutečnit už při prvním kole prezidentských voleb. „Na tento termín jsme ji však bohužel nestihli připravit, přestože víme, že volební účast bývá v prvním kole vyšší. Snad přijdou lidé k urnám i ve druhém kole. Plánujeme to tak, že jakmile odvolí svého kandidáta na prezidenta, ve vedlejší místnosti se budou moci vyjádřit k ulicím. Ale samozřejmě se jedná o dobrovolné právo každého člověka," upozornil Ducháček.

Sám starosta by byl rád, kdyby Drnovice, kde žije něco přes dvanáct stovek lidí, ulice měly. „Vím, že to s sebou přinese i nějaké komplikace, jako třeba povinnost vyměnit si občanský průkaz. Ale ulice rozhodně přispějí k lepší orientaci a v každém případě zvýší prestiž naší obce," prohlásil.

Zavedení ulic bude ale i v případě, že lidé budou pro, trvat ještě asi dva roky. „Jsem zvědavý, jak se lidé k možnosti vyjádřit svůj názor postaví. Rádi bychom tímto způsobem řešili do budoucna i zásadní otázky obce, jako jsou třeba větší investice," dodal Ducháček.