V budově drnovické základní školy to pracemi žilo i loni. „Rekonstruovali jsme celé jedno patro. To však byla pouze počáteční etapa prací. Letos máme v plánu druhou, která spočívá v přístavbě jedné třídy. V ní najdou útočiště děti, které v Drnovicích chodí do školky. A tam, kde mateřská škola sídlila doposud, vznikne třída pro školáky," přiblížil stěhování dětí drnovický starosta Petr Ducháček.

Nové prostory podle něj nemusí automaticky znamenat otevření další třídy. „Víme, že moderní výuka vyžaduje moderní přístup. Proto je vhodné, když se děti mohou vzdělávat ve specializovaných učebnách nebo třeba v menším počtu," naznačil drnovický starosta.

Silné ročníky

Ale důvodem pro přístavbu je částečně také rostoucí počet žáků. I kvůli silnějším ročníkům, které v Drnovicích zaznamenali v minulých letech. „Neznamená to však, že kdybych jich v budoucnu ubylo, nové prostory budou ležet ladem. Mohou sloužit k různým účelům, místnost bude v tomto smyslu multifunkční," vysvětlil Ducháček.

Náklady na akci odhaduje na osm milionů korun. „Z nich však zaplatíme také opravu střechy a fasády. Přibližně půl milionu korun navíc vyhradíme na stavbu nového menšího hřiště. I tak se jedná o hodně peněz, ale velmi nám pomohla dotace z Evropské unie. Od jejích zástupců máme přislíbených asi pět milionů korun," vyčíslil drnovický starosta.

Všechny podklady jsou podle něj připravené ke schválení. „Čekáme už pouze na razítko, které dotaci potvrdí. Poté rozjedeme klasické výběrové řízení na firmu, která bude mít přístavbu na starosti. Práce by mohly začít už v březnu. Každopádně chceme, aby v září děti nastoupily do hotového," přislíbil Ducháček.