Název společnosti, která bude mít rekonstrukci centra Drnovic na starosti, by se mělo vedení obce dozvědět v nejbližší době. „Už jsme totiž vypsali výběrové řízení. Projekt se skládá z několika částí. Tou nejnákladnější a nejdůležitější z nich bude oprava povrchu cest, které jsou na mnoha místech ve velmi špatném stavu. Nově natřeme také fasádu obecního úřadu a doplníme jej standardním označením, jako jsou cedule a vlajky," vyjmenoval drnovický starosta Petr Ducháček.

Zaměřit se chtějí také na tamní rybník. „Jeho břehy se rozpadají, proto je zpevníme. Na břehu nainstalujeme dřevěnou plochu, která z poloviny zasáhne i nad vodu. Vznikne tak menší pódium, které využijeme třeba při letních koncertech. Bereme to jako vhodný doplněk ostatních změn. Abychom získali dotaci, museli jsme projekt vytvořit co nejzajímavější. Jen na cesty bychom tolik peněz nedostali," vysvětlil Ducháček.

Výstavba pódia přijde na necelou desetinu celkové částky. „Tato část navíc zahrnuje i vytvoření malé kaskády na břehu rybníka, která bude v zimě sloužit jako místo pro odpočinek bruslařů," podotkl drnovický starosta.

Z pěti milionů korun pokryjí Drnovičtí více než pětaosmdesát procent díky dotaci z Regionálního operačního programu. „Jeho pracovníci musí projekt před úplným dokončením zkontrolovat. Proto je možné, že nestihneme původně zamýšlený konečný termín v polovině června. Nejradši bychom totiž byli, aby práce skončily ještě před naší poutí," dodal Ducháček.