David Stejskal s kolem spadl do vody pár metrů před cílem. „Asi bych to přejel, ale bylo mi vedro a potřeboval jsem se zchladit. Tak jsem to před cílem strhl do vody. Aby byla sranda," vtipkoval po vytažení z vody muž ze Lhoty Rapotiny.

Líbila se mu atmosféra akce. „Rybník je ve středu obce. Sešla se tady půlka dědiny a všichni se dobře baví. Ve spoustě obcí se nic neděje. Podobné akce podle mě k létu patří," usmíval se Stejskal.

Podobně s nadhledem bral dvě jízdy zakončené koupelí také Petr Benda z Brna, který si na Drnovickou lávku odskočil z chalupy. „Bezva. Voda je teplá a je tady sranda. Nejtěžší bylo na lávku správně najet. Ty první metry byly nejtěžší. Jednou jsem měl smůlu, když pod prknem praskla pneumatika, která lávku nadlehčovala. Podruhé už to byla moje chyba," poznamenal muž.

Drnovická lávka se konala už popáté, ale poprvé na rybníku ve středu obce s novými dřevěnými moly a v režii tamních dobrovolných hasičů. Předchozí ročníky byly u nádrže v jiné části obce. V sobotu soutěžili jednotlivci, dvojice na trakařích a také družstva na kole. Jezdily děti a ty dospělé často porazily rozdílem třídy. „Pavel Mareček přejel lávku pod šest vteřin. Děti se ale nenechaly zahanbit a Leoš Houdek byl v cíli za šest vteřin. David Kopřiva a Daniel Vlach pak na trakaři trať zvládli za necelých osm vteřin," řekl spíkr akce Dušan Škrabal ze sboru drnovických dobrovolných hasičů.

Na lávku vyjel v pruhovaném triku a v kraťasech také drnovický starosta Petr Ducháček. Poprvé šel do vody, napodruhé už lávku přejel. „Napočítal jsem tady tři sta lidí. Mám radost, že se akce lidem líbí a nové zázemí u rybníka na návsi se využívá. Někteří lidé kvůli dřevěným molům a pódiu, které se stavěly kvůli kulturním akcím, brblali. Ale podle mého to nebyly vyhozené peníze," uvedl Ducháček.

Ve stínu stromu pozorovaly akci také místní důchodkyně Marie Hrozová a Františka Zachovalová. Popíjely studené pivo a dobře se bavily. „Jsem z toho nadšená. Je to velká legrace a je tady spousta lidí z dědiny. Takových akcí víc," usmívala se Hrozová. „Počasí vyšlo náramně a lidi se baví. My také. Odpoledne ještě půjdeme na posezení důchodců u harmoniky do moštárny. Takže dnešní den nemá chybu," dodala její kamarádka Zachovalová.