Podle ředitelky Základní a mateřské školy Drnovice Miloslavy Brachové byla nová místa nutností. „Kapacita školky už dlouho nestačila. Letos k zápisu přišlo dokonce rekordních pětačtyřicet dětí," přiblížila.

Nová třída je podle ní už hotová, v těchto dnech finišují stavební práce. „Je potřeba dodělat už jen obklady, omítky, vymalovat a vybavit místnosti nábytkem. První týden v září vypíšeme nové přijímací řízení a přijmeme ještě deset dětí," sdělila rodičům dobrou zprávu Brachová.

Kvůli přetlaku žáků si úpravy vyžádala také základní škola. „Za dva roky v ní přibylo dvacet žáků. To je obrovský nárůst. Proto jsme třídu, která dříve sloužila pro účely mateřské školy, opět předělali pro školáky," nastínila ředitelka školy.

Postaví i hřiště

Tím ale všechny úpravy nekončí. Prostor ve dvorním traktu školy nyní obsadily bagry. Projekt totiž počítá i s postavením menšího hřiště. „V září ho chceme mít hotové. Bude tam například pingpongový stůl, síť na volejbal a míčové hry. Stane se součástí naší zahrady v přírodním stylu, kterou děti využívají od letošního května," poodhalila plány Brachová.

Velkými úpravami podle ní drnovická základní a mateřská škola prošla už loni. Budova má novou počítačovou učebnu, topení, elektroinstalaci i osvětlení. „A také novou střechu a fasádu. Obec na opravy věnovala celkem čtyři a půl milionu korun. Stejnou částku tvořila dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Práce tak celkem přišly na devět milionů korun," vyčíslila Brachová.

Dosluhující prostory školky, která byla postavená v sedmdesátých letech, plánují renovovat i Cetkovičtí. Celkové náklady na opravu přesahují tři a půl milionu korun. „Pomůže nám dotace z ministerstva životního prostředí. Necháme vyměnit topení, kotel, rozvody a školku také zateplíme," přiblížil místostarosta Cetkovic Josef Sychra.