Blanenské kino plakáty rozdává svým divákům. „Lidé si berou především plakáty s animovanými filmy," uvedl vedoucí kina v Blansku Pavel Langr. Zbytek pak kino archivuje nebo je věnuje do základní umělecké školy v Blansku. Děti z nich dělají nejrůznější koláže.

Podobně s plakáty zacházejí v boskovickém kině. „Pokud je to opravdu dobrý film nebo má plakát pěkný design, tak si ho necháme. Jinak je dáváme divákům nebo do mateřských škol, kde na ně děti z druhé strany kreslí. Některé končí i ve sběru," komentoval vedoucí kina v Boskovicích Tomáš Marvan.

Doba se změnila a lidé si dnes plakáty mohou vytisknout i doma. Karel Hoder pamatuje jinou éru, a proto si plakátů považuje. Nejcennější kousky, které má ve své sbírce, jsou podle něj obdélníkové úzké plakáty ze čtyřicátých let, takzvané nudle. „Některé jsem půjčil na výstavy například Moravské galerii v Brně nebo pražskému kinu Světozor. Vystavoval jsem je i v cizině, dokonce až v Hongkongu," doplnil Hoder.

Ty předválečné má rád kvůli jejich barvám, kvalitnímu papíru i kvůli hercům, atmosféře filmů. Plakáty ze šedesátých let považuje za umělecká díla s vysokou výtvarnou hodnotou. Dnes už ale žádné nové plakáty neshání. Chybí mu u nich právě výtvarná hodnota.