Vybírání nejhezčích truhlíků je ale podle organizátorky Evy Sáňkové vždy složité. „Nedá se o žádném z nich říct, že je nejkrásnější. Pěkné jsou všechny. Při soutěži vždy vybereme několik nejhezčích a jejich autory pak pozveme na vyhlášení, kde se konečný vítěz každé kategorie losuje," přiblížila pořadatelka s tím, že každý rok zve okolo sto třiceti soutěžících. Kategorie jsou tři rozkvetlé okno, rozkvetlý balkon a rozkvetlá předzahrádka. Samostatnou kategorii tvoří ti lidé z Doubravice, kteří přijdou bez pozvánky. I z nich bude vylosován vítěz.

Soutěž je jednoduchá. „Nikdo se nemusí složitě přihlašovat. V dubnovém zpravodaji jsem napsala, že vyhlašuji soutěž Rozkvetlé městečko, a lidé si tak dávají na truhlících záležet. Sama jsem pak obešla celou Doubravici a všechno nafotila," vysvětlila Sáňková. Stará se především o fotografování truhlíků a chystání pozvánek na vyhlášení vítězů. Akci organizuje spolu se zahradnictvím v Doubravici a pod záštitou městyse.

Vyhlášení se koná v prostorách zahradnictví. Příchozí se mohou těšit na pštrosí guláš, děti na různé atrakce. „Pro nejmenší nachystáme skákací hrad, malování a různé soutěže," doplnila pořadatelka.

První ročník soutěže se uskutečnil v roce 2007. O rok dříve mu ale předcházelo setkání rodáků, kdy doubravické zahradnictví nechalo osázet truhlíky všech zájemců zcela zdarma. Právě to se stalo základem Rozkvetlého městečka. „Byl to tehdy velice hezký pohled, a proto jsme chtěli místní lidi inspirovat k tomu, aby to tak vypadalo pořád," uzavřela Sáňková.

PAVLA HLOUŠKOVÁ