Ke kulatému výročí dostanou diváci od pracovníků kina dárek v podobě více promítacích dnů a almanachu o historii kina. „V našem kině promítáme každý čtvrtek. V rámci oslav ale chceme promítat i pátek a sobotu. A to poslední týden v březnu, kdy do kina sezveme na slavnostní posezení a uvedení filmu Sněženky a machři bývalé i současné pracovníky kina,“ uvedla Eva Sáňková, která se stará o program doubravického kina.

Lidé v Doubravici také najdou ve svých schránkách almanach s historií tamního kina. „V brožurce se dozví, kolik za rok promítneme filmů, kolik k nám chodí diváků. Ale i to, proč jsme vlastně nové kino postavili a co předcházelo stavbě,“ dodala Sáňková.

Podle ní už nebývá obvyklé promítat na menším městě. „Myslím, že se málokde podaří padesát let nepřetržitě promítat. Konkurence je totiž velká, ať už v podobě televize, DVD nebo multikin. Jsem ráda, že si k nám najdou cestu i lidé z okolních obcí. Svou návštěvností se doubravické kino řadí k lepšímu průměru,“ řekla s tím, že provoz kina už dlouhá léta zajišťují lidé z Doubravice. „V kině máme dva promítače. Čtyřicet let v kině promítal Miloš Kala a už přes dvacet let vede kino Emílie Pilátová,“ dodala.