Nedávno založené sdružení se chce zaměřit také na výuku dětí v oblasti prevence závažných problematik dnešní doby, jako jsou extremismus, rasismus a xenofobie. „V budoucnu s tímto programem chceme oslovit školy a pořádat výukové pobyty. V týmu máme zkušené lektory, kteří se touto problematikou dlouhodobě zabývají. Naším cílem je, aby kulturní aktivity pro děti a mládež měly nějaký přesah do jejich výchovy," řekl vedoucí tábora a zakladatel spolku Daniel Dvořák z Blanska.

Na táboře v Doubravici se budou dětem věnovat kromě domácích filmařů také animátoři a ilustrátoři pocházející ze zahraničí. „Děti si vlastnoručně natočí krátký film pomocí několika animačních technik. Pracovat s nimi budou lidé, kteří vystudovali pražskou FAMU nebo Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Lektorská půda je úmyslně multikulturní, v týmu máme animátora původem z Anglie a filmařku z Turecka," dodal Dvořák s tím, že kapacita letního filmového tábora v Doubravici nad Svitavou ještě není naplněna.

Děti budou spát ve stanech s podsadami. „Tábor je v areálu, který pro letní pobyty využívá Oblastní charita Blansko. V tábořišti je veškeré zázemí s hlavní budovou, sprchami a toaletami," upřesnil Dvořák.