V budoucnu chtějí Blanenští v opravách areálu v sídlišti Sever pokračovat dál. „Na hřišti je nová toaletní kabina, skladový kontejner a také dvě stavební buňky. V nich je kancelář a dílna. Nahradily jeden ze dvou původních přístřešků, který už nebyl v dobrém stavu," popsala novinky Jaroslava Musilová z investičního oddělení na blanenském městském úřadu.

Areál dopravního hřiště má také nový zabezpečovací GSM systém. „Dělníci opravili i část asfaltového povrchu. Jednalo se asi o plochu třiapadesát metrů čtverečních. Přetřeli také staré vodorovné a svislé dopravní značení," doplnila Musilová s tím, že vše stálo šest set šedesát tisíc korun. Půl milionu pokryla dotace z kraje.

Až pět tisíc dětí

Hřiště dostali Blanenští před časem od Centra služeb pro silniční dopravu. To ho městu nabízelo opakovaně už v minulosti. Všechny pozemky pod hřištěm však tehdy nepatřily Blansku. Areál provozuje Autoškola Pernica, která ho má v nájmu.

Blanenské dopravní hřiště je v okrese jediné, které využívají základní školy pro dopravní výuku. Jedno menší hřiště je v Boskovicích. Další podobný areál je až na Vyškovsku. Zařízení proto slouží nejen školám z Blanska, ale i z širokého okolí.

V průběhu roku ho navštíví až pět tisíc dětí. Polovina z toho jsou žáci čtvrtých a pátých tříd, kteří jej využívají při vyučování. Zbytek tvoří děti z družin nebo z mateřských škol. Kromě toho provozovatelé pořádají také dny otevřených dveří nebo Dopravní soutěž mladého cyklisty.