Podle řezníka Františka Partyše z Borotína lidé na vesnicích přestavěli chlívky pro dobytek na garáže. „Po zabijačkách jezdím už asi čtyřicet let. Před rokem 89 jsem jich dělal kolem dvou set ročně. Ještě před deseti až patnácti lety jich bylo kolem sedmdesáti a teď jich za rok udělám asi třicet. V Borotíně si prase vykrmuje už asi jen pět rodin," řekl řezník. V této době podle něj doma chovají prasata spíše starší lidé. „Byli tak zvyklí z mládí. Jejich děti a vnuci pak už jen přijedou na zabijačku," míní Partyš.

Lidem se podle něj nevyplatí si prase doma vykrmovat. „Lidé si produkty z vepřového raději koupí v obchodech, protože krmivo pro prasata je drahé. Produkty z domácí zabijačky ale zase bývají kvalitnější než ty ze supermarketů. U prasete, které si člověk vykrmí doma, totiž člověk přesně ví, jaké krmivo mu dává a také z čeho potom o zabijačce jitrnice, jelita, tlačenky a další věci připravuje," podotkl Partyš.

Přesný počet domácích zabijaček se ale podle Vladimíra Suchého z blanenské pobočky krajské veterinární správy odhadnout nedá. „U domácí zabijačky prasete není povinná veterinární prohlídka a taková zabijačka nepodléhá ani žádné evidenci. Kromě domácích zabijaček neevidujeme ani to, když člověk vlastní jen jedno prase. Hlásit nám totiž musí až chov, v němž má dvě a více prasat. Takových chovů ale ubývá," vysvětlil Suchý.

V některých vesnicích na Blanensku se rozhodli pro pořádání obecních zabijaček. Ty jim ale komplikuje přísná legislativa. „Termín obecní nebo veřejná zabijačka zákon nezná. V České republice legislativa umožňuje porážku prasete v hospodářství chovatele, jsou-li jeho maso a orgány určeny pouze pro spotřebu v domácnosti chovatele," uvedl Suchý. Pokud chce tedy někdo zabijačkové speciality například prodat nebo jinak uvést do oběhu, musí prase porazit pouze ve schválených prostorách, například na jatkách.

Přesto některé obce na Blanensku obecní zabijačky pořádají. „Lidé totiž už málokdy chovají prasata doma a nejspíš právě proto mají takový zájem o zabijačkové speciality z domácího prasete. Lidé samotnou zabijačku nevidí, ta se skutečně koná v hospodářství chovatele, mají ale potom možnost si produkty z ní odnést domů," řekl pořadatel obecní zabijačky v jedné z obcí na Blanensku, který si nepřál zveřejnit svoje jméno.

O zabijačkové speciality mají lidé zájem i v Cetkovicích. „Letos koncem ledna ale pořádáme jen zabijačkové hody, při kterých prase nezabíjíme. Je to právě kvůli legislativě. Mezi lidmi je to oblíbené, prasata už si vykrmuje málokdo, a tak si lidé tímto připomenou atmosféru zabijaček, kterou si pamatují z mládí," řekl starosta Cetkovic Petr Horák.

Podobně je tomu například i v agrocentru Ohrada ve Vískách. „Prasata jsou domácí, ale abychom neporušovali předpisy, tak je zabíjíme na jatkách. Letos budeme mít zabijačkové hody třiadvacátého února a zabijačkové speciality na ně budeme připravovat dva dny předem. To je například kvůli tomu, aby tlačenky stačily vychladnout. Už se vytvořil stálý okruh lidí, kteří mají zájem o zabijačkové speciality domácí kvality," řekl Karel Kamba z agrocentra.