Plocha se nachází poblíž víceúčelového hřiště s umělým povrchem, prosívkového hřiště na malou kopanou a travnatou dráhou pro požární útok.

„Na trávníku s dětmi trénujeme například štafety. Někdo ho rozjezdil v noci ze soboty na neděli. Hlava mi to nebere. Tohle se jen tak lehce nedá do původního stavu. Budeme tu muset udělat větší brigádu. Navést hlínu a poničenou plochu znovu osázet travním semenem,“ řekl v pondělí Deníku Martin Doležel z SDH Dolní Lhota.

Chytnout za límec a napařit celosezónní údržbu trávníku na vlastní náklady! Tak na zveřejněné snímky zničeného trávníků na sociální síti reagují lidé z okolí. „Když mají na auto, pojištění a benzín, tak mají i na údržbu hřiště,“ okomentovala událost jedna z diskutujících.

Zatopený lom v Šošůvce rozčeřili v neděli otužilci. Zaplaval si s nimi také herec Pavel Nový (na snímku).
Lom v Šošůvce rozčeřili otužilci. V chladné vodě si s nimi zaplaval i herec Nový

Podle Doležela se nejednalo o první případ, ale rozhodně s největší škodou. Neukáznění motoristé si své dovednosti za volantem v minulosti v Dolní Lhotě už zkoušeli také na vedlejším fotbalovém hřišti.

„Nějaký vandal nám také dokonce vjel autem na ledovou plochu, kterou jsme měli nastříkanou na bruslení. Podle lidí, kteří bydlí v okolí, se tady o víkendu mělo v noci pohybovat menší auto červené nebo vínové barvy značky Kia. Zvažujeme, že tento prostor bude monitorovat kamera,“ poznamenal Doležel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vyprodáno, kostýmované prohlídky Punkevních jeskyní vzali lidé útokem

Zdroj: Deník/Jan Charvát