Vylepšení areálu v Dolní Lhotě nepatří mezi priority města, radní je zároveň ani zcela nezavrhují. „Uvidíme, jestli se nám podaří hřiště začlenit do rozpočtu města a jestli získáme dotace. Hřiště pak nakonec může vypadat zcela jinak, než jsme zamýšleli. Původně mělo totiž stát sedm milionů korun, což je dost peněz. Pokud tuto záležitost znovu otevřeme, poradíme se opět se zájmovými spolky a lidmi z Dolní Lhoty,“ uvedl starosta Blanska Lubomír Toufar s tím, že nad úpravami dolnolhotského hřiště se v minulosti hodně diskutovalo.

Dětské hřiště projednávalo vedení města přímo s maminkami. Hráčům malé kopané zase vadilo, že se hrací plocha zmenší, byli také proti umělému povrchu. Poté souhlasili, že menší prosívkové hřiště vymění v dešti za plochu s umělým povrchem. Přestože se nakonec všichni dohodli, na dolnolhotském hřišti dosud nic upraveno není. „Nezískali jsme dotace,“ vysvětlil Toufar.

Podle něj je hřiště nyní dějištěm hasičských soutěží, tanečních zábav a turnajů v malé kopané. Po úpravách si tam kromě fotbalu mohli lidé zahrát spoustu jiných her, jako je volejbal, basketbal a další. Hasičům se zamlouvala zase běžecká dráha, kde by trénovali na soutěže, a děti se těšily na lanovou pyramidu, houpačky, kolotoč nebo prolézací domeček.