Hřiště město dosud nepřevzalo ani dva měsíce po termínu. „Každá stavba má nedostatky, ale hřiště už mělo být hotové. Odstranění vad a nedodělků se táhne. S tím nemůžeme být spokojení," řekl blanenský místostarosta a zároveň předseda FK Blansko Jiří Crha.

Zakázku vyhrála firma EKKL a. s. Stavbyvedoucího Petra Olivíka se Blanenskému deníku Rovnost nepodařilo ve středu kontaktovat. Nebral telefon a na staveništi nebyl. Podle Leony Mazourkové z blanenského investičního oddělení mělo být hřiště hotovo dvacátého září. Další termín byl na přelomu října a listopadu a později pak patnáctého listopadu. Ani v jednom z nich město areál nepřevzalo. „Pořád je tam řada nedodělků. Hlavně v nových kabinách. Špatné obklady ve sprchách, nejdou dovírat okna, v okolí hřiště nejsou hotové terénní úpravy. Není zapojená světelná tabule a řada další věcí," vypočítala Mazourková.

Firmě běží od konce září za každý den prodlení pět tisíc korun penále. „Další termín na převzetí je třicátého listopadu. Nejzazší datum je patnáctého prosince, který máme v podmínkách dotace od ministerstva. Později už bychom se dostali kvůli jejich nedodržení do problémů," dodala blanenská úřednice. Z ministerstva školství dostali Blanenští na hřiště dotaci deset milionů korun. Další tři pak od kraje.

Kdyby dělníci dokončili areál včas, mohli v něm už fotbalisté trénovat. Takto mají smůlu, i když už je po podzimní části sezony. „Mohli jsme tam trénovat až do půlky prosince. Nebudu to komentovat. Hlavní je, že hřiště už stojí. Klíčové pro nás je, abychom už na umělou trávu mohli v zimní přípravě, která začíná v lednu," uvedl trenér třetiligového blanenského áčka Zbyněk Zbořil.

Na nové hřiště se těšil i fanoušek Karel Všianský. „Velké plus je to pro práci s mládeží. V zimě se muselo kvůli tréninkům jezdit na umělou trávu mimo Blansko," řekl muž.

Podle Jiřího Crhy bude fotbalový areál s umělou trávou pět let provozovat FK Blansko, pak by mělo přejít pod městskou společnost Služby Blansko, která provozuje sportoviště ve městě. „Je to v podmínkách dotace. Provoz hřiště musí být pět let neziskový. Služby Blansko ještě nyní dokoupí traktor na údržbu hřiště. Zhruba za šest set padesát tisíc korun," doplnil Crha.