Zatím za volantem dodávky najel za devět dní asi 2 700 kilometrů a další přidal na trajektu. Deníku Rovnost poslal první report z dobrodružné několikatýdenní výpravy, která směřuje do Ghany. „V horách nám sněžilo, teď už je to zase na triko a kraťasy. Pořád nevycházím z údivu nad kvalitou marockých silnic. Tu jim můžeme u nás závidět,“ podělil se o zážitky z úvodu expedice Afrika na čtyřech kolech se čtenáři Vítek.

Napsal, že dodávku už museli jednou zavést do servisu, na úpravu brzdových destiček. Stihli koupání v moři, které mělo ale jen patnáct stupňů. „Ale moře je prostě moře. Západní Saharu proletíme během dvou dní a pak už nás čeká minové pole na hranici s Mauretánií a začne pravé africké dobrodružství. Zajímavý bude tentokrát průjezd jižní částí Západní Sahary, protože tam v roce 2020 útočily povstalecké jednoty na marockou základnu,“ poznamenal Vítek.

Cestovatel Filip Vítek z Kunic na Blanensku vyrazil ve středu ráno dodávkou za africkým dobrodružstvím. V základní škole v Benešově mu na cestu nachystali několik aktovek s pomůckami pro africké školáky.
Ještě selfie se školáky a vzhůru za zážitky: cestovatel Vítek nabral kurz Afrika

Výprava se zatím podle jeho slov do žádného nebezpečí nedostala. „Snad bych jen čtenáře varoval, ať si nikdy nekupují španělské pivo Prima,“ odlehčil téma rizikové lokality dobrodruh.

S sebou expedice veze z Benešova na Blanensku také několik aktovek se školními pomůckami. Ty chtějí cestovatelé předat školákům pravděpodobně v Ghaně. Vítek na benešovské základní škole nedávno totiž uspořádal dvě besedy. Jednu o výpravě na pákistánskou osmitisícovku Gašerbrum II a druhou o cestování po Africe, kam se na západní pobřeží vrací už potřetí. „Přednášky pana Vítka se nám moc líbily. Společně s dětmi jsme připravili několik aktovek, kde je komplet školní výbava. Tužky, fixy, barvičky, nůžky ořezávátka a sešity. Anglicky také napsaly vzkazy. Za třídu i jednotlivce,“ uvedla na startu expedice Marie König, která v Benešově učí angličtinu.