Kolem Svitavy v úseku od Zboňku po Lhotu Rapotinu, u Bělé i Semíče budou příští sobotu uklízet boskovičtí rybáři. „Uklízíme tam každý rok. Letos jsme využili nabídky Povodí Moravy, které zajistí odvoz odpadu a poskytne pytle. Zapojí se asi dvacet lidí. Nejvíc nepořádku bývá v blízkosti parkovišť, třeba ve Zboňku," sdělil hospodář boskovické rybářské organizace Petr Antonín.

Podle tiskové mluvčí Povodí Moravy Gabriely Tomíčkové okolí Svitavy prokoukne také v Blansku a v Letovicích. „V obou případech budou uklízet zástupci tamních rybářů a naši zaměstnanci," uvedla Tomíčková.

Podle ní je celkem do akce přihlášeno už kolem dvanácti stovek dobrovolníků. „Všem účastníkům dáme pytle na odpadky a rukavice, postaráme se o odvoz sesbíraného odpadu, jako poděkování zajistíme občerstvení," doplnila mluvčí. Podnik chce jarní úklid okolí řek opakovat každý rok. „Oslovili jsme neziskové organizace, rybářské svazy, školy či zájmové kroužky a požádali je o pomoc. Některé přihlášené organizace z vlastní iniciativy už v minulých letech uklízely břehy samy. Povodí Moravy tak inspirovaly k masovější a organizovanější akci," dodala Tomíčková.